MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 26.05.2016
Aktualności
Kanał RSS

Z dniem 1 czerwca 2016 r.zmianie ulegają numeru rachunków bankowych Urzędu Gminy.
Nowe numery kont:
Uwaga! Nie ulegają zmianie indywidualne numery rachunków dotyczące wpłat podatków wskazane na decyzjach podatkowych jak również numery rachunków, na które należy dokonywać opłat za gospodarowanie odpadami.
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami księgowości Urzędu Gminy Czarny Bór pod numerem telefonu 74 8450139.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze informuje, iż z dniem 01 czerwca 2016 r. zmienia się bank obsługujący jednostkę oraz numer rachunku bankowego.

Nowy numer rachunku:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 33 8395 0001 0023 7174 2000 0001

Na w/w rachunek należy dokonywać wpłat za wodę, ścieki, czynsz, opłaty przyłączeniowe oraz spłaty rat na fundusz remontowy.

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej we Wrocławiu przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego serdecznie zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne mające na celu nawiązanie kontaktów gospodarczych z podmiotami amerykańskimi „Pozyskiwanie nowych rynków eksportowych w USA".
Termin spotkania: wtorek, 7 czerwca 2016 w godz.: 11.00-14.00
Miejsce spotkania: Inkubator Przedsiębiorczości DAWG, Al. Kasztanowa 3a, 53-125 Wrocław.
PROGRAM:
11:00 - 11:05 Przywitanie gości - Andrzej Jamrozik - Prezes DAWG Sp. z o.o.
11:05 - 11:10 Przywitanie gości - Jerzy Michalak - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego
11:10 - 12:10 „Możliwości rynku amerykańskiego" Pani Justyna Regan
12:10 - 12:25 dyskusja/pytania
12:25 - 12:40 przerwa kawowa
12:40 - 13:20 działania COIE DAWG
13:20 - 13:50 dyskusja, podsumowanie

W poniedziałek Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze uruchomiła kolejną usługę - Letnią Czytelnię. Dysponuje 25 leżakami, na których czytelnicy mogą wygodnie oddać się lekturze na świeżym powietrzu, grać w gry planszowe, korzystać z internetu, lub porozmawiać przy filiżance pysznej kawy. Te wspaniałe leżaki udało się zakupić dzięki współpracy ze sponsorem, firmą Świat Lnu Sp. z o.o. z Kamiennej Góry. Pierwszymi użytkownikami byli uczniowie klasy Ic, którzy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na świeżym powietrzu, gimnazjaliści grający w ekologiczne gry planszowe, a także dorośli mieszkańcy gminy Czarny Bór. W oficjalnym otwarciu Letniej Czytelni uczestniczył Wójt Gminy Czarny Bór Pan Adam Górecki, Pani Renata Chruszcz - zastępca wójta, Pan Tomasz Gromada, sekretarz gminy, Pani Katarzyna Kożuch z firmy Świat Lnu Sp. z o.o., Pani Renata Nowicka - dyrektor PiMBP "Biblioteka pod Atlantami" w Wałbrzychu oraz Pani Anna Dziewit -dyrektor GZSP w Czarnym Borze.
Bardzo serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej oferty biblioteki.

W niedzielę, tj. 22 maja o godz. 12.00, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze odbyła się Eucharystia Prymicyjna księdza Krzysztofa Stąpora. Zgodnie z tradycją prymicję celebruje się w swojej rodzinnej parafii, pośród wiernych, wśród których się żyło i wzrastało. To było wyjątkowe wydarzenie w życiu parafii, zarówno dla wiernych, jak i duchownych. Wszyscy zgromadzeni wyrażali radość, że z ich wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał kogoś do służby w swojej winnicy.
Kapłan przynależący do Zgromadzenia Księży Marianów, w sobotę 14 maja, w święto św. Macieja Apostoła, otrzymał święcenia prezbiteratu w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, z rąk biskupa Leszka Leszkiewicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.

W niedzielę, piatego czerwca o godzinie 15.00 (niedziela), na Stadionie Sportowym w Czarnym Borze rozpocznie się Festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie między innymi Wesołe Miasteczko a w nim karuzele, autodrom, diabelski młyn czy strzelnica laserowa. Dzieci zabawiać będą mega maskotki a animatorzy zapewnią mnóstwo zabaw i konkursów. Oczywiście dla milusińskich czeka jak co roku słodka niespodzianka. Wejście na wszystkie atrakcje dla dzieci bezpłatne. Gmina zapewnia też wszystkim mieszkańcom bezpłatny dojazd. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy!

Wójt Gminy Czarny Bór ogłasza nabór na stanowisko ds. zamówień publicznych, gospodarki przestrzennej i funduszy zewnętrznych w Urzędzie Gminy Czarny Bór.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu procesu rekrutacji oraz wykaz niezbędnych dokumentów rekrutacyjnych są zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Czarny Bór.

 

17 maja br. Gminną Bibliotekę Publiczną w Czarnym Borze odwiedzili czescy bibliotekarze. Swą wizytę studyjną w Polsce rozpoczęli od zwiedzania naszej biblioteki ale w programie ujęto również wizyty we wrocławskich bibliotekach ( Ossolineum, Graffiti, Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej), w Bibliotece Jagiellońskiej, Bibliotece Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz MBP w Oświęcimiu.
Podczas spotkania Pan Marcin Jurowski z Instytutu Książki w Warszawie, przedstawił prezentację nt.: Sieci bibliotek w Polsce oraz działań instytutu na rzecz bibliotek publicznych. O szczegółach budowy i funkcjonowaniu naszej placówki opowiedział osobiście Pan Adam Górecki wójt gminy Czarny Bór oraz dyrektor biblioteki Pan Grzegorz Łuczko.
W kolejnym dniu gościliśmy bibliotekarzy z powiatu kamiennogórskiego, którzy zapoznali się nie tylko z obiektem ale całą ofertą działań kulturalnych naszej instytucji.

Gmina Czarny Bór po raz kolejny przyłączyła się do organizacji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozegrany zostanie XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin. Jak co roku STMiG odbywa się w terminie od 26 maja do 1 czerwca (od Dnia Matki do Dnia Dziecka), a głównym głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.
W imprezach organizowanych w ramach STMiG startować mogą wszyscy mieszkańcy danego miasta lub gminy, osoby dorosłe, przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy firm itd. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w Turnieju jest czynny udział w imprezach turniejowych zorganizowanych w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Harmonogram zajęć sportowych

Piątek trzynastego okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla przedstawicieli Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. W tym dniu Nasi reprezentanci zwyciężyli w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „ Moja Ziemia - Czysty Powiat" zorganizowanym przez Fundacje Edukacyjno - Społeczna „Polny Kwiat" .
Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Starych Bogaczowicach. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Jacek Cichura. W konkursie wzięło udział 9 drużyn z powiatu wałbrzyskiego.
I miejsce - Gminny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Czarnym Borze - suma punktów 140
II miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny PSP nr 1 w Boguszowie - Gorcach - suma punktów 137,5
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu - suma punktów 135,5.

Test ekologiczny najlepiej napisała Julia Kozań z Czarnego Boru uzyskując 33,5 punktów.

Gmina Czarny Bór decyzją Polskiego Związku Biathlonu po raz trzeci została wybrana na organizatora Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim. Organizacja poprzednich edycji została bardzo wysoko oceniona przez zawodników, działaczy i media. Impreza zgromadziła kilkuset zawodników z całej Polski na czele z Moniką Hojnisz, Moniką Nowakowską Ziemniak, Magdaleną Gwizdoń i Krystyną Guzik oraz wielu kibiców- miłośników sportu biatlonowego. Celem zawodów jest nie tylko popularyzacja sportu biatlonowego ale wyłonienie najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych oraz ustalenie kandydatów kadr narodowych na Mistrzostwa Europy i Świata.
Tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w dniach 1-4 lipca 2016r na stadionie sportowym w Czarnym Borze. Wkrótce więcej informacji na naszej stronie.

Maria Dąbrowska powiedziała kiedyś, że: "Książka i możliwość czytania - to największy z cudów cywilizacji".
Doceniając ogromną rolę czytelnictwa, oraz w trosce o jak najlepsze samopoczucie czytelników, już w poniedziałek o godz.12.00 w Gminnej Bibliotece w Czarnym Borze odbędzie się otwarcie Letniej Czytelni. W ciepłe dni, od poniedziałku do soboty, czytelnicy w otoczeniu książek, smacznej i pachnącej kawy czy herbaty, będą mogli poczytać ulubione pozycję książkowe lub prasę. Dla dzieci przygotowane są gry planszowe, będzie można poukładać puzzle, pobawić się klockami i powylegiwać na leżakach przed biblioteką.
Książki mają w sobie magię. Czas odmierzany szelestem stron to podróż do krainy wyobraźni i wrażliwości na piękno języka. Jeśli w dodatku odbywa się to w pięknej scenerii , na wygodnych leżakach w towarzystwie zieleni i ptaków, to na pewno warto przyjść i spróbować. W imieniu pracowników Biblioteki serdecznie zapraszamy!

Informujemy, że przedłużono termin wypełniania Wniosków Obszarowych. W związku z tym we wtorek 17.05.2016r. od godz. 9.00 do 14.00 w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kamiennogórskiej 22. odbędzie się kolejne spotkanie z rolnikami.

Rolnicy posiadający bydło, owcy, kozy proszeni są o przyniesienie paszportów zwierząt.

Informujemy mieszkańców, że obecnie trwa procedura przetargowa, mająca na celu wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług związanych z obsługą bankową Urzędu Gminy od dnia 01.06.2016r.
Usługi bankowe dla mieszkańców będą świadczone od nowego miesiąca w tym samym punkcie na parterze budynku Urzędu Gminy w Czarnym Borze. Więcej szczegółów na stronie BIP Urzędu Gminy.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze zawiadamia, że w dniu 12.05.2016r. (czwartek) od godz. 9.00 do godz. 15.00 w związku z awarią na sieci wodociągowej nastąpią przerwy w dostarczaniu wody dla mieszkańców wsi Witków od nr 1 do nr 102.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl