MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 01.08.2014
Aktualności
Kanał RSS

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze zawiadamia, że w związku z prowadzonymi pracami na sieci wodociągowej możliwe są na terenie gminy spadki ciśnienia wody oraz odczuwalne stężenie podchlorynu sodu. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie gminy Czarny Bór, podobnie jak w całej Polsce, zawyją syreny. 3-minutowy sygnał alarmowy w ramach tzw. treningu wczesnego ostrzegania zarządzony przez Wojewodę Dolnośląskiego na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 7 stycznia 2013 roku ma na celu sprawdzenie funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców. Alarm upamiętni także jedno z najtragiczniejszych wydarzeń II Wojny Światowej - 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00.

Wójt Gminy Czarny Bór zaprasza amatorów kolarstwa, profesjonalnych zawodników, samorządowców, kibiców oraz mieszkańców regionu na XII Festyn Sportu pn. „Szukamy następców naszych Olimpijczyków”. Sportową rywalizację 3 sierpnia poprzedzi uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej. Ale Festyn Sportu to nie tylko kolarstwo, to również współzawodnictwo na boiskach sportowych w piłce nożnej oraz siatkowej. Podobnie, jak w ubiegłych latach, dla całych rodzin organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Nie zabraknie występów zespołów muzycznych, swojskiego jadła i lokalnych potraw, a gościnność sołectwa Jaczków pozwoli spędzić letnią, sierpniową niedzielę na świeżym powietrzu w niezapomnianej atmosferze. Dokumenty uprawniające do sportowej rywalizacji do pobrania w zakładce "czytaj więcej"

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie upału od 2 sierpnia od godz. 13:00 do 3 sierpnia br. do godz. 20:00, podczas którego temperatura wyniesie od 30 do 33 stopni Celcjusza.

Gmina Czarny Bór jest członkiem Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, od którego zakupuje wodę niezbędną do obsługi mieszkańców gminy. Woda, dostarczana mieszkańcom, pochodzi z ujęć WZWiK w Gorzeszowie i Marciszowie oraz z ujęć gminnych w Grzędach, Czarnym Borze i Borównie. Gmina miesięcznie kupuje ok. 11.000 m3 wody. Od trzech lat podejmowane są działania zmierzające do zwiększenia gminnych zasobów własnych wody, co w niedalekiej przyszłości spowoduje zmniejszenie ilości zakupywanej wody oraz częściowe uniezależnienie się od zewnętrznego dostawcy – mówi Adam Górecki, wójt gminy. Następstwem tych działań jest budowa ujęcia wody przy ul. Leśnej w Czarnym Borze. Umowa na realizację tej inwestycji została właśnie podpisana.

W dniach 6-7 lipca 2014 roku przedstawiciele Gminy Czarny Bór oraz Powiatu Wałbrzyskiego przebywali na ziemi świętokrzyskiej. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn czarnoborska społeczność gościła na Dniach Miasta i Gminy Bodzentyn. Delegacja gminy miała okazję uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Rynku Głównego, a Zespół Janicki uświetnił obchody Święta Miasta wspaniałą oprawą. Występ naszych Górali spotkał się z niezwykle entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców Kielecczyzny. Już wkrótce, bo pod koniec sierpnia przedstawiciele Bodzentyna będą gościć na czarnoborskiej ziemi. Zespół Pieśni i Tańca „Leśnianie” i  „Świętokrzyskie Jodły” wystąpi podczas Czarnoborskich Dożynek i XI Święta Pieroga. Galeria zdjęć autorstwa Tomasza Fąfary - www.tomaszfafara.e-bodzenty.pl.

W weekend przy upalnej pogodzie na boisku sportowym w Witkowie odbył się X Jubileuszowy Festyn Św. Anny. Organizatorem dwudniowej imprezy jest Rada Parafialna wraz z ks. proboszczem Januszem Ospą. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji. Konkurowano w dyscyplinach sportowych i zręcznościowych, można było posmakować regionalnych potraw i ciast upieczonych przez gospodynie. O oprawę muzyczną zadbał Chór Parafialny z Witkowa, zespół Radość, zespół ludowy Grzędowianki oraz solistka Agata Chojnowska. Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. w kaplicy Św. Anny, a wieczorem czas uczestnikom imprezy umilił występ gwiazd operowych - Nairy Ayvazyan oraz Tomasza Białka. Galeria zdjęć

Gmina Czarny Bór podpisała umowę na budowę obwodnicy Czarnego Boru – etap I: przebudowę drogi powiatowej nr 3366D na odcinku ul. Wałbrzyskiej w Czarnym  Borze. W postępowaniu przetargowym wzięło udział 6 firm, a najkorzystniejszą ofertę zaproponowało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1.130.000,00 zł., a planowany termin zakończenia zadania to koniec br. Gmina na realizację inwestycji pozyskała środki zewnętrzne w kwocie blisko 550.000,00 zł w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych” – II etap Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój”.Gmina podpisała także porozumienie z Zarządem Powiatu Wałbrzyskiego, w ramach którego Starostwo Powiatowe przekaże dotację na realizację zadania w wysokości 100.000,00 zł. Realizacja tej ważnej dla gminy inwestycji, to kolejny dobry przykład współpracy wszystkich trzech szczebli samorządu - mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Już po raz X w ostatni weekend lipca w miejscowości Witków Rada Parafialna wraz z ks. Proboszczem – Januszem Ospą organizują Festyn Św. Anny. W programie imprezy wiele atrakcji, a na niedzielny wieczór zaplanowano nie lada ucztę dla miłośników opery. Najsłynniejsze arie, czardasze i duety między innymi z takich operetek jak: ‘’Księżniczka Czardasza’’, ‘’Hrabina Marica’’, ‘’Wesoła Wdówka’’, ‘’Błękitna Maska’’, ‘’Upiór w Operze’’, My Fair Lady’’ oraz pieśni Neapolitańskie, wykonają - Naira Ayvazyan oraz Tomasz Białek. Szczegółowe informacje na plakacie. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie!

Strategiczna gra planszowa, uznawana przez Komitet Olimpijski za dyscyplinę sportu - potocznie szachy, cieszy się wśród mieszkańców gminy Czarny Bór niesłabnącą popularnością od wielu lat. W niedzielę - 10 sierpnia na auli gimnazjum w Czarnym Borze zostanie rozegrany XVI Parafialny Turniej Szachowy „Pod Borem". Organizatorem szachowej rywalizacji jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Czarny Bór oraz Urząd Gminy w Czarnym Borze. Miłośników dyscypliny Garriego Kasparowa zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania swojego uczestnictwa. Szczegółowe informacje na plakacie.

Przebieg prac budowlanych, postępy w budowie oraz środki pozyskane na realizację inwestycji były tematem konferencji prasowej, która odbyła się na placu budowy Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze. Na konferencji prasowej dr Jerzy Tutaj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego poinformował o podjęciu, dzień wcześniej, Uchwały przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznającej gminie dofinansowanie z budżetu województwa kwotą 500.000,00 zł. Wójt gminy w obecności radnych gminnych, sołtysów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz członków Młodzieżowej Rady Gminy zaprezentował postęp prac.

Letnia, słoneczna pogoda sprzyja intensywnym pracom prowadzonym na drogach gminnych. Trwa odbudowa i przebudowa dróg w Witkowie, Grzędach, Grzędach Górnych i Borównie. W Borównie wykonano już podbudowę zasadniczą oraz położono krawężniki. Kolejnym etapem prac będzie warstwa ścieralna. Prace idą pełną parą, a ich efekty widać z dnia na dzień. Już wkrótce mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z nowych i zmodernizowanych dróg, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort zarówno dla pieszych jak i kierowców – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

W związku z chorobą pracownika na czas jego nieobecności Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze czynna jest od godz. 14.00 do 18.00 od poniedziałku do środy oraz w piątek, w czwartek – nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Centrum Kultury w Czarnym Borze zaprasza na Piknik Rodzinny i I Turniej Koszykówki o puchar Wójta Gminy. Wszystkie informacje zamieszczone są na plakacie. Zachęcamy do sportowej rywalizacji w sobotnie przedpołudnie – 12 lipca.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl