MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 23.11.2014
Aktualności
Kanał RSS

Wzruszające i podniosłe momenty oraz atmosfera radosnego świętowania towarzyszyła obchodom Gminnego Dnia Seniora. Uroczystość rozpoczęła się od wręczeniem przez wójta gminy medali za długoletnie pożycie przyznanych przez Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego i odnowienia przysięgi małżeńskiej przez cztery pary z gminy Czarny Bór. W gronie szacownych Jubilatów z 60-letnim stażem znaleźli się Maria i Tadeusz Kotasowie, a 50 lal przeżyli ze sobą Maria i Józef Adamczykowie, Janina i Antoni Piksa oraz Grażyna i Ryszard Wyszowscy. Medal z okazji Jubileuszu 50-lecia Małżeństwa przypadający w styczniu br. w imieniu swoim i zmarłego męża Władysława odebrała Krystyna Bodziony.

Po pierwszakach z Czarnego Boru, 19-osobowa grupa ich rówieśników w Witkowie stała się pełnoprawnymi uczniami społeczności szkolnej. Aktu uroczystego pasowania dokonała symbolicznym ołówkiem dyrektor GZSz-P - Anna Dziewit. Ślubowanie poprzedził występ artystyczny przygotowany przez maluchy, który oglądali, licznie zgromadzeni, dumni rodzice i krewni. Po raz pierwszy od kilku lat grupa maluchów jest tak liczna. Cieszę się, że tak wielu rodziców obdarzyło placówkę zaufaniem i posłało do niej swoje pociechy - mówił podczas uroczystości Adam Górecki, wójt gminy. Galeria zdjęć

Decyzja Polskiego Związku Biathlonu o przyznaniu organizacji gminie Czarny Bór w ostatnich dwóch latach Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, wspaniałe wyniki zawodników oraz wychowanków UKN Melafir – m.in. wicemistrzostwo świata juniorów Mateusza Janika bezsprzecznie potwierdzają, że Nasza Gmina jest kolebką polskiego biathlonu. W miniony piątek zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi oraz osoby i podmioty skupione wokół gminnego biathlonu podsumowali sezon. Spotkanie było zwieńczeniem kolejnego udanego roku jaki mają za sobą zawodnicy UKN Melafir. Do osób i firm, które wspierają działalność klubu trafiły symboliczne podziękowania. Galeria zdjęć autorstwa R. Wyszyńskiego

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie mgły ograniczającej widzialność od 50 m do 200 m. od godz. 20.00 13.11.2014 r. do godz. 09.00 dnia 14.11.2014 r.

Z okazji przypadającego 14 listopada Światowego Dnia Seniora
wszystkim Seniorom z gminy Czarny Bór
składamy serdeczne życzenia i podziękowania.
Słowa uznania kierujemy za aktywną postawę, zaangażowanie
 i chęć współpracy z samorządem gminnym.
Życzymy pogody ducha i wielu lat życia,
wypełnionego radością, szacunkiem
oraz życzliwością spotkanych na co dzień ludzi.
Niech zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość
będzie źródłem wiedzy i pomocy dla innych.

                             Sylwestra Beata Wawrzyniak                                 Adam Górecki

                             Przewodnicząca Rady Gminy                            Wójt Gminy

Kolejne pokolenie młodych adeptów oficjalnie zainaugurowało swoją przygodę z edukacją w czarnoborskim Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Pasowanie na pełnoprawnego ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej odbyło się w auli gimnazjum. Akt pasowania, którego dokonała wicedyrektor placówki – Renata Bocheńska, poprzedził występ artystyczny przygotowany przez uczniów pod czujnym okiem ich wychowawczyń. W uroczystym ślubowaniu oprócz grona pedagogicznego i uczniów uczestniczyli także rodzice i krewni maluchów. Pierwszaki będą uczęszczać w Czarnym Borze do dwóch klas – w każdej po 25 uczniów. Ciesze się, że klasy z roku na rok są coraz liczniejsze i coraz więcej rodziców posyła dzieci do naszej placówki – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Uchwałą Rady Gminy Czarny Bór z 30.06.2014 roku obniżeniu ulegną od 1 stycznia 2015 roku stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przypominamy mieszkańcom gminy o konieczności wypełnienia deklaracji dotyczącej w/w opłaty. Deklaracje należy złożyć do końca grudnia 2014 roku w Biurze Podawczym Urzędu Gminy w Czarnym Borze, parter, pokój nr 1. Informacje o zmianach dotyczących opłat dostępne pod nr telefonu 74 8450-029. 

 

Uchwała Nr XLII/220/2014

Załącznik Nr 1 - deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy

Załącznik Nr 2 - deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy

Jeszcze się tam żagiel bieli, Odkryjemy miłość nieznaną, Być kobietą, te wspaniałe perełki polskiej muzyki będzie można już wkrótce usłyszeć w czarnoborskiej Gminnej Bibliotece Publicznej. 12 listopada z okazji obchodów Dnia Seniora w Czarnym Borze, na zaproszenie wójta Adama Góreckiego, wystąpi duet fantastycznych artystów – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Widowisko muzyczne gwiazd polskiej estrady zostanie poprzedzone wręczeniem medali Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie dla par z okazji Jubileuszu 50-lecia i 60-lecia Małżeństwa. Bilety na tą piękną uroczystość do nabycia w siedzibie GBP przy ul. Sportowej 43 w cenie 10 zł dostępne tylko dla Seniorów (osób powyżej 50 roku życia). Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru w porywach osiągającego prędkość do 90 km/h  od godz. 15.00 04.11.2014 r. do godz. 23.00 dnia 05.11.2014 r.

Centrum Kultury zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy Czarny Bór wraz z rodzicami 8.11.2014 r. na godz. 16.00 na przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha. Nieodpłatne wejściówki dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat dostępne są w Przedszkolu przy ul. Skalników 5a oraz sekretariacie GZSz-P przy ul. Sportowej 44 w Czarnym Borze. Więcej informacji na plakacie.

30 października 2014 r. hala w Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze zamieniła się w modowy wybieg, na którym modelki i modele prezentowali ekologiczną kolekcję. Modowe widowisko zorganizowano w ramach Gminnego Konkursu Ekologicznego „Eko-Moda”. W rywalizacji na stroje wieczorowy i dzienny wystawiło swoich reprezentantów w sumie 20 klas ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjna okazała się kl. III a, II miejsce przypadło kl. VI a, a na III miejscu podium stanęli uczniowie kl. VI z Witkowa. W gimnazjach zwyciężyła kl. II a, na II miejscu uplasowała się kl. III a, a na III pozycji kl. I c. Na laureatów w dwóch kategoriach wiekowych czekały atrakcyjne nagrody w postaci radioodtwarzaczy. W ocenie kreacji pod uwagę brano kilka kryteriów: pomysłowość i oryginalność przy projektowaniu stroju, wykorzystanie różnych odpadów i sposób prezentowania stroju.

W atmosferze pełnej patosu, wzruszeń i podniosłych chwil przebiegła uroczystość nadania Gminnemu Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Czarnym Borze imienia Józefa Pawlika. Najważniejsze wydarzenie w historii funkcjonowania placówki poprzedzone było wielomiesięczną procedurą i przygotowaniami, w które zaangażowała się nie tylko społeczność szkolna, ale także wielu mieszkańców gminy. Pasja, determinacja i chęć szkolenia młodzieży stała się dla Józefa Pawlika sensem życia. Sportowe osiągnięcia wychowankowie gminnych klubów zawdzięczają w dużej mierze właśnie jemu, a pokłosiem jego wspaniałej działalności są świetne wyniki jakie kolejne pokolenia czarnoborskich sportowców odnotowują na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. To on w młodych ludziach, jak nikt inny, umiał zaszczepić chęć sportowej rywalizacji w duchu zasady fair-play. Dlatego wybór Józefa Pawlika na Patrona GZSz-P uważam za w pełni uzasadniony – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego o/ w Wałbrzychu zaprasza rolników do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Działania informacyjne o Wspólnej Polityce Rolnej na lata 2014-2020 dotyczące nowych rozwiązań w systemie płatności po 2014 r., ochrony środowiska i rozwoju obszarów wiejskich”. Szkolenie odbędzie się we wtorek - 4 listopada 2014 r. o godzinie 11.00 w Ośrodku Kultury w Witkowie.

Zespół Ludowy ,,Grzędowianki” w ramach projektu ,,Pamiętamy o korzeniach” doczekał się nagrania własnej płyty w M23 Studio w Wałbrzychu. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie tradycji ludowych, a środki finansowe na realizację pomysłu, który od wielu lat kiełkował w głowach członkiń Zespołu, udało się pozyskać w ramach Programu ,,Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Granica” w Lubawce. Bardzo się cieszę, że kolejny Zespół Ludowy, po Kapeli Góralskiej Janicki, doczekał się uwiecznienia swojej twórczości na płycie. Gratuluję realizacji wspaniałego pomysłu i jestem przekonany, że materiał będzie świetnym produktem promocyjnym nie tylko dla Zespołu, ale także dla gminy Czarny Bór – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Atmosfera magii i tajemniczości, rozentuzjazmowane i uśmiechnięte twarze dzieci, uczta muzyczna w postaci występu magnetyzującego głosem Wojciecha Ezzata, egzotyczne opowieści Jacka (Dżej Dżeja) Jędrzejaka oraz animacje z zespołem Centrum Uśmiechu  towarzyszyły oficjalnemu otwarciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze. Uroczystego przecięcia wstęgi, inaugurującego funkcjonowanie obiektu, dokonali Adam Górecki - wójt gminy, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Wiesław Kilian – przedstawiciele Parlamentu RP oraz Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej. Oddajemy do użytku nowoczesny obiekt, w którym będzie funkcjonować biblioteka, świetlica wiejska i centrum kultury. Tu będą się odbywać sesje Rady Gminy, zebrania wiejskie oraz spotkania i zajęcia dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. A lokalizacja inwestycji - w pobliżu największej gminnej placówki oświatowej nie jest przypadkowa - najliczniejszym „klientem" Gminnej Biblioteki Publicznej będą nasze dzieci. Dziękuję wszystkim za obecność na tak ważnym wydarzeniu dla społeczności lokalnej - mówił Adam Górecki, wójt gminy.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl