MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 26.10.2014
Aktualności
Kanał RSS

Adam Górecki – wójt gminy Czarny Bór zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na uroczyste otwarcie nowej siedziby Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Oficjalne otwarcie nowoczesnego obiektu zlokalizowanego przy ul. Sportowej 43 w Czarnym Borze odbędzie się 25 października 2014 r. (sobota) o godz. 16.00. Dla uczestników, poza zwiedzaniem obiektu, organizatorzy przygotowali moc atrakcji, a wśród nich m.in. recital laureata programu X-Factor – Wojciecha Ezzata, spotkanie autorskie z wokalistą zespołu Big Cyc – Jackiem (Dżej Dżej) Jędrzejakiem. Najmłodszych do wspólnej zabawy porwie Zespół „Centrum Uśmiechu”. Spotkajmy się w sobotnie popołudnie – 25 października na otwarciu inwestycji, która będzie stanowić „serca kulturalne” gminy Czarny Bór.

Koniec października przepełniony jest jesiennym klimatem i zaduszkowymi wspomnieniami. W tym czasie w sposób szczególny dbamy o cmentarze i odwiedzamy groby bliskich. Centrum Kultury w Czarnym Borze dla mieszkańców gminy zorganizowało Warsztaty Zaduszkowe. W zajęciach wzięło w nich udział ponad 20 osób, do których dyspozycji oddano kwiatowe elementy, materiały i gałązki krzewów. Pod okiem florystki Moniki Wilgockiej - Wicemistrzyni Polski i Mistrzyni Regionu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Florystów Polskich, uczestniczki warsztatów tworzyły przepiękne jesienne kompozycje. Galeria zdjęć

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu 21 października br. od godz. 15.00, podczas których opady deszczu wyniosą 25-40 mm, a lokalnie 50 mm.

Konsultacje projektu „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej” prowadzone były na terenie całej Aglomeracji Wałbrzyskiej w terminie 04.08.-07.09.2014 r. Treść dokumentu wraz z zaproszeniem do udziału w konsultacjach opublikowana została na stronach internetowych każdej z Gmin – Członków Aglomeracji Wałbrzyskiej. Informacje te zostały również zamieszczone na stronie internetowej http://aglomeracja-walbrzyska.pl. Uwagi i opinie należało zgłaszać za pomocą  odpowiedniego formularza. Ogółem w ramach konsultacji wpłynęły 23 uwagi zgodnie z wymogami formalnymi oraz 1 zgłoszenie nie spełniające wymogów formalnych, które z powyższych względów nie było rozpatrywane.

W poniedziałkowy poranek, program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej w Witkowie, bukiety kwiatów oraz życzenia i podziękowania od władz samorządowych, uczniów i rodziców towarzyszyły obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Popołudniu w intencji pracowników oświatowych została odprawiona Msza Św. w kościele p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie. Następnie uroczystości przeniosły się do sali widowiskowej witkowskiego Ośrodka Kultury. Na początku spotkania głos zabrał Adam Górecki, który złożył życzenia oraz podziękowania gronu pedagogicznemu i pracownikom administracyjno-technicznym. Dziękuję za zaangażowanie i ogromny wkład w wychowanie młodych mieszkańców gminy. Wspaniała atmosfera i zgrany zespół jaki tworzycie powoduje, że dzieci i młodzież czują się w naszej szkole bezpiecznie i mogą rozwijać swoje pasje - mówił Adam Górecki, wójt gminy.

Decyzją Zarząd Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług Gmina Czarny Bór została nominowana do nagrody Gmina Roku 2014 w ramach Ogólnopolskiego Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu 2014”. Plebiscyt skierowany jest do gmin, które realizując wzorcowo działania ustawowe oraz strategię rozwoju na rzecz społeczności lokalnej podnoszą standard życia mieszkańców oraz wykazują otwartość i przychylność we współpracy z inwestorami i przedsiębiorcami. Ogólnopolski Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu 2014 realizowany jest w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość 2020, a Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęła Kancelaria Prezydenta RP.

Z  okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej
składamy gronu pedagogicznemu
oraz pracownikom administracyjnym i technicznym
Gminnego Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze
 serdeczne podziękowania
za codzienny trud, zaangażowanie
oraz wrażliwość na potrzeby młodych ludzi.

Życzymy Państwu, aby trudna misja nauczyciela, pedagoga,
wychowawcy i pracownika oświaty przynosiła wiele satysfakcji
i była źródłem samorealizacji.

                              Adam Górecki                                             Sylwestra Wawrzyniak
                                Wójt Gminy                                         Przewodnicząca Rady Gminy

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze zawiadamia, że w dniu 15.10.2014r. (środa) od godz. 9:00 do 11:00 w związku z pracami na sieci wodociągowej nastąpią przerwy w dostarczaniu wody dla mieszkańców sołectwa Jaczków od nr 19 i wzwyż. Za utrudnienia przepraszamy.

W gminie Czarny Bór trwa przebudowa odcinków dróg we wszystkich sołectwach. W  ostatnim czasie zostały przeprowadzone badania nośności, by określić jakość warstw podbudowy i ich odpowiednie zagęszczenie. Badania wypadły pozytywnie, a wykonawca kontynuuje prace. Aktualnie kładziona jest nawierzchnia asfaltowa w Witkowie. Warto przypomnieć, że na remonty siedmiu odcinków dróg gmina pozyskała środki zewnętrzne, które w większości sięgają 85% kosztów, jakie zostaną wydatkowane na ten cel.

W ramach podpisanej umowy z wykonawcą trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej, deszczowej w największym skupisku mieszkańców gminy, a mianowicie na Osiedlu Skalników w Czarnym Borze. Po przezwyciężeniu problemów związanych z kolizją sieci  podziemnych, które zostały wcześniej wykonane, a  nie zostały uwzględnione na mapach geodezyjnych, prace budowlane są prowadzone według założonego harmonogramu. Całkowity koszt realizacji tej inwestycji wyniesie ok. 1,3 mln zł., przy dofinansowaniu ze środków zewnętrznych na poziomie ok. 0,5 mln zł. Planowany termin zakończenia robót budowlanych upływa pod koniec br.

Fundacja Trójgarb zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie j. angielskiego lub kursie j. niemieckiego organizowanym w ramach projektu: „Języki obce w edukacji aktywnych mieszkańców Gminy Czarny Bór” o numerze POKL.09.05.00-02-233/13. Projekt realizowany jest w okresie od X'2014 do VI'2015 przez Fundację Trójgarb  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie: 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Projekt skierowany jest do dorosłych mieszkańców Gminy Czarny Bór tj. osób w wieku 18-64 lat uczestniczących z własnej inicjatywy w szkoleniach i kursach, w szczególności do osób o niskich kwalifikacjach. W projekcie mogą wziąć udział również osoby powyżej 64 roku życia pod warunkiem, że zadeklarują gotowość podjęcia zatrudnienia po zakończeniu udziału w projekcie. Wsparciem objęte zostaną 24 osoby.

3 października 2014 r. PZU Trasa Zdrowia została oficjalnie otwarta i oddana do dyspozycji mieszkańców gminy. Przecięcia wstęgi dokonali: Adam Górecki – wójt gminy oraz Krystian Ulbin – asystent Jerzego Tutaja (Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego). Zaraz po uroczystości swoich sił na trasie, pod okiem profesjonalnej instruktorki, próbowali dzieci i młodzież oraz seniorzy. Dziękuję mieszkańcom gminy za ogromną aktywność. To przede wszystkim za sprawą Waszej wspaniałej postawy firma PZU zlokalizowała Trasę Zdrowia w Czarnym Borze. Oddając dziś trasę oficjalnie do użytku jestem przekonany, że stanie się ona miejscem do rekreacji i wypoczynku dla wszystkich mieszkańców gminy - mówił Adam Górecki, wójt gminy. Relacja z oficjalnego otwarcia na antenie TV Dami Wałbrzych - zobacz.

Gmina Czarny Bor wzięła udział w ogólnoeuropejskiej kampanii promującej ruch i zdrowy styl życia pod nazwą Move Week (Tydzień Ruchu). Cel jaki postawiła przed instytucjami związanymi ze sportem powszechnym Komisja Europejska to zwiększenie o 100 milionów do 2020 roku liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu. W ramach Move Week w gminie Czarny Bór w dniach 29.09-03.10.2014 r. odbywały się zajęcia sportowe, w których uczestniczyli mieszkańcy. Podsumowaniem Tygodnia Ruchu był, zorganizowany 3 października na stadionie sportowym w Czarnym Borze, Festyn Sportowy „W Różnorodności Jedność”. Widowisko sportowe zgromadziło na płycie boiska ok. 700 osób. Na początku został przeprowadzony wspólny MEGA Aerobic, a po nim zawody sportowe dla kilku kategorii - dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów i niepełnosprawnych. W czasie trwania konkurencji sportowych odbywały się konkursy wiedzy o sporcie i zdrowym trybie życia, a do uczestników trafiły atrakcyjne nagrody.

Zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji drogowej w gminie Czarny Bór. Całkowita wartość przebudowy ul. Jasnej na długości 500 m. wyniosła ponad  400.000,00 zł. Gmina pozyskała na ten cel środki zewnętrzne z budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie blisko 130.000,00 zł.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl