MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 03.03.2015
Aktualności
Kanał RSS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza XIII edycję konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" dla osób prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.
Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz inne instytucje i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.
Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Konkurs składa się z trzech etapów: regionalnego, wojewódzkiego i centralnego. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które do dnia 31 marca 2015 r. zgłoszą chęć uczestnictwa na formularzu dostępnym w PT KRUS w Wałbrzychu oraz na stronie internetowej KRUS.

 

Wójt Gminy - Adam Górecki serdecznie zaprasza wszystkie Panie na koncert pt. ''Wieczór z Operetką i Humorem'' w dniu 6 marca 2015 r. o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Czarnym Borze.
Wystąpią Naira Ayvazyan oraz Tomasz Białek, wspaniały duet scen operetkowych. Artyści zaprezentują najsłynniejsze arie i duety operetkowe, musicalowe oraz rzewne melodie Neapolitańskie.
W programie nie zabraknie takich przebojów jak: ''Usta milczą, dusza śpiewa'', ''Brunetki, blondynki'', ''W rytm walczyka serce śpiewa'' oraz wiele innych.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43, tel. 74 8450242. Ilość miejsc ograniczona.

18 lutego 2015 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze odbyło się spotkanie włodarzy gminnych Pana Marka Fedoruka - Burmistrza Szczawna Zdroju, Pana Mirosława Lecha - Wójta Starych Bogaczowic, Pana Adama Góreckiego - Wójta Czarnego Boru, Pana Gabriela Grobelnego - Nadleśniczego Wałbrzyskiego oraz wiceprezesa Fundacji Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu - Pana Grzegorza Kruszyńskiego.
Tematem spotkania była koncepcja nowoczesnego produktu turystycznego pn. Wokół Trójgarbu, tworzonego na bazie znanego masywu górskiego oraz zintegrowanej współpracy między 3 gminami, nadleśnictwem i Fundacją. Uczestnicy spotkania podjęli zgodną decyzję, że wspólnymi siłami podejmą działania w kierunku zbudowania nowoczesnej infrastruktury turystycznej Wokół Trójgarbu.

Bartłomiej Filip z UKN Melafir Czarny Bór zajął, doskonałe, czwarte miejsce w biegu indywidualnym juniorów młodszych na dystansie 12,5 km podczas Mistrzostw Świata w Raubiczach. Polak przegrał podium jedynie o trzy sekundy.
Mistrzem świata juniorów młodszych został Kirił Strelcow z Rosji. Rosjanin wygrał o pięć sekund z Andersem Emilem Schiellerupem z Danii.
Bartłomiej Filip spudłował tylko raz i bardzo długo wydawało się, że przy jego dobrym biegu oznaczać to będzie medal. Polak do mety dobiegł bowiem z trzecim czasem tracąc do lidera 18,4s. Norweg Andreas Kjeverud Eggen wpadł na metę z identyczną stratą do Strelcowa. Niestety Rosjanin Igor Szetko był o niecałe trzy sekundy lepszy od Filipa i Eggena spychając ich na czwarte miejsce.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu oraz Wójt Gminy Czarny Bór zapraszają przedsiębiorców z terenu gminy Czarny Bór na spotkanie konsultacyjno - warsztatowe, które odbędzie się w dniu 5 marca 2015 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnym Borze przy ul. Sportowej 43. Podczas spotkań zaprezentowane zostaną usługi i instrumenty, z których korzystać mogą pracodawcy dokonując wyboru przyszłego pracownika. Podczas drugiej części spotkania przeprowadzone zostaną warsztaty ułatwiające przedsiębiorcom przygotowanie wniosków dotyczących zatrudnienia osób bezrobotnych przy aplikowaniu o wsparcie ze środków Funduszu Pracy.
Ze względu na organizację części warsztatowej spotkania, prosimy o dokonanie zgłoszenia udziału na adres e-mail: violetta.abramowicz@urzadpracy.pl lub telefonicznie pod nr 74 8449274 do dnia 26.02.2015 r. Szczegółowe informacje w pliku do pobrania.

 

Zapraszamy uczniów Gminnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnym Borze do udziału w XX Konkursie Recytatorskim PEGAZIK. Konkurs odbędzie się 9 marca 2015 r. o godz. 9:00 w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Czarnym Borze ul. Sportowa 43. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 marca 2015 r.

Więcej informacji na stronie internetowej www.biblioteka.czarnybor.pl
Do pobrania:
Regulamin
Karta zgłoszenia

Wójt Gminy Adam Górecki otrzymał z rąk Pana Stanisława Huskowskiego - Wiceministra Administracji i Cyfryzacji oraz Pana Tomasza Smolarz - Wojewody Dolnośląskiego promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Środki zostały przyznane w ramach podziału na remonty i odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych. Wręczenie promes odbyło się 11 lutego 2015 r. we Wrocławiu w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W skład 15-osobowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych w Raubichi 2015 powołano dwóch wychowanków i zawodniczkę UKN Melafir Czarny Bór.
W kategorii: junior - Mateusz Janik AZS AWF Wrocław, junior młodszy - Bartłomiej Filip AZS AWF Wrocław oraz juniorka młodsza - Paulina Król UKN Melafir Czarny Bór. Zawodnicy od 18.02 do 24.02.2015 będą rywalizować w 4 konkurencjach tj.: bieg indywidualny, sprint, pościgowy i sztafety. Zachęcamy do kibicowania i śledzenia wyników naszych zawodników.
"Życzę wytrwałości na trasie oraz celnego oka na strzelnicy" - mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Program zawodów


Z przykrością informujemy, że zaplanowany na 14 lutego 2015 r.- XXXVI Bieg Krasnali zostaje odwołany z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Poinformujemy o nowym terminie zawodów rozgrywanych na stadionie w Czarnym Borze.

Biathloniści UKN Melafir Czarny Bór w dniach 7-8 luty 2015 r. uczestniczyli w II edycji Celuj w Igrzyska, Puchar Polski I kategorii w Kościelisku.
W pierwszym dniu rozegrano bieg sprinterski w 9 kategoriach wiekowych (181 zawodników). Złoto w najmłodszej kategorii młodzik młodszy wywalczył Adrian Pyrdoł. W kategorii młodzik bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Filip, II miejsce przypadło Krystianowi Kałużny, w kategorii młodziczka V miejsce zdobyła Karolina Baraniec. Wśród juniorów młodszy IV miejsce wywalczył Przemysław Pancerz, V miejsce Karol Turek. Złoty medal w kategorii juniorka młodsza zdobyła Paulina Król.

Po raz kolejny w gminie Czarny Bór odbył się uroczysty Koncert Noworoczny, który w tym roku zgromadził ok. 180 osób. Jak co roku Wójt Gminy Adam Górecki wzniósł toast noworoczny składając życzenia wszystkim przybyłym mieszkańcom oraz w krótkich słowach podsumował 2014 rok w gminie Czarny Bór.
Gwiazdą wieczoru był Zespół Muzyczny KLIF pod przewodnictwem Pana Roberta Delegiewicza. Czteroosobowy zespół muzyków zaprezentował repertuar znanych szlagierów z lat 20 i 30. Dodatkową atrakcją był występ wokalny Pani Emilii Hamerlik.

30 stycznia w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze odbyło się Noworoczne Spotkanie z przedsiębiorcami, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz kierownikami jednostek gminnych. Na spotkanie przybyło około 80 osób. Wójt Gminy - Adam Górecki rozpoczął uroczystość od złożenia życzeń noworocznych, a następnie omówił przedsięwzięcia zrealizowane na terenie gminy w 2014 r. oraz przedstawił plany i inwestycje na 2015 r. Podczas uroczystości zostały wręczone kilku przedsiębiorcom oraz kierownikowi OPS statuetki za aktywną działalność na rzecz gminy.
Następnie Pani Edyta Śpiewak - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej wręczyła podziękowania dla firm i osób fizycznych, którzy wsparli organizację Wigilii dla potrzebujących.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnym Borze informuje o możliwości ubiegania się o pomoc w formie produktów żywnościowych w ramach programu FEAD. Osoby zainteresowane tą formą pomocy proszone są o składanie wniosków wraz z kompletem dokumentów potwierdzających dochód wszystkich członków rodziny za miesiąc poprzedzający datę złożenia wniosku. Pomoc adresowana jest do rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 684 zł, dla osoby samotnie gospodarującej nie przekraczającej kwoty 813 zł. Wszystkich szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Czarnym Borze w godzinach urzędowania tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 do 15.00 lub pod nr telefonu 74 8450-367.

Rusza kolejna edycja programu kulinarnego telewizji TVN „MASTERCHEF”. Jeśli lubicie gotować i chcielibyście wziąć udział w telewizyjnym, kulinarnym show, zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie z redaktorem programu „Masterchef” panią Agnieszką Kniotek.  Będzie to okazja, żeby jeszcze bez kamer, ale w miłej atmosferze porozmawiać o kulisach programu i podzielić się kulinarnym doświadczeniem. Szczegóły na plakacie.

Przepiękne śpiewy, góralski klimat, ludowość i kolorowe stroje kapeli towarzyszyły zaprezentowanym w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Czarnym Borze - Góralskim Jasełkom. Wspaniała dekoracja oraz kunszt artystyczny kilkudziesięcioosobowej Kapeli Góralskiej Janicki stworzył niepowtarzalną atmosferę i przeniósł publiczność do betlejemskiej stajenki. Przedstawienie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie Górali Czarnoborskich, Zespół Janicki i dzieci z GZSz-P, który otrzymał wsparcie z Programu Działaj Lokalnie VIII. Program autorstwa Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje Akademia Rozwoju Filantropii i Ośrodek Działaj Lokalnie w Lubawce.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl