Czarny Bór
- gmina ludzi z pasją
data

KOLEJNE PIENIĄDZE NA INWESTYCJE W GMINIE
07.08.2017

Powiat wałbrzyski w partnerstwie z gminami: Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Walim pozyskał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 3 168 462,58 PLN, na montaż instalacji fotowoltaicznej na 21 budynkach użyteczności publicznej. W naszej gminie instalacje zostaną zakupione i zamontowane na budynkach: Urzędu Gminy, Biblioteki i Centrum Kultury, przedszkola przy ul. Sklaników, przedszkola i szkoły podstawowej w Witkowie, świetlic wiejskich w Jaczkowie i Borównie. Projekt realizowany będzie do 2018 roku a jego głównym celem jest zwiększenie poziomu produkcji energii odnawialnej na terenie powiatu wałbrzyskiego.
 

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego w ostatnich dniach zakończył postępowanie przetargowe. Jest duża szansa, że pierwsze prace związane z instalacją systemów fotowoltaicznych rozpoczną się jeszcze w sierpniu br.

 - To pierwsza tego typu inwestycja na tak duża skalę w naszym powiecie. Udało się to dzięki współpracy i zaangażowaniu włodarzy gmin partnerskich : Walimia , Czarnego Boru i Starych Bogaczowic – mówi Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

« powrót