Czarny Bór
- gmina ludzi z pasją
data

VIII Gminny Dzień Kobiet z Cygańskim Teatrem Muzycznym "Terno"
06.03.2018

W miłej atmosferze, z dawką humoru i w doborowym towarzystwie upłynęło sobotnie popołudnie w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Na zaproszenie Wójta Gminy Czarny Bór Adama Góreckiego przybyło ponad 200 osób, by wspólnie świętować VIII Gminny Dzień Kobiet, który co roku przebiega w coraz gorętszej atmosferze.

Dzień Kobiet to święto, które wywołuje różne emocje. Bez wątpienia jest dobrą okazją do wspólnego i wesołego świętowania. W tym roku przybyli goście z oczarowaniem i zachwytem obejrzeli występ gorzowskiego Cygańskiego Teatru Muzycznego "TERNO". Artyści zaprezentowali folklor romski - muzykę tradycyjną wywodzącą się z korzeni, która łączy w sobie różnorodność i nowoczesność. Spontaniczne i barwne tańce pełne uroku wywoływały w widzach fale entuzjazmu i gromkie brawa. Przedstawiony program zawierał elementy humorystyczne. Porwał publiczność swoim romskim temperamentem tancerzy i wokalistów.

Zespół występuje od 60 lat na scenach całego świata, a założony został przez Edwarda Dębickiego - kompozytora, poetę i muzyka. W 2012 roku za działalność twórczą i artystyczną otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa, Bogdana Zdrojewskiego, najwyższe odznaczenie, Złoty Medal "Zasłużony dla Kultury Polskiej - GORIA ARTIS".

Wójt Gminy również skierował podziękowania i wyrazy uznania w stronę człowieka legendy, który swoją obecnością zaszczycił naszą gminę.

Po występie artystycznym Wójt złożył serdeczne życzenia dla wszystkich przybyłych Pań - szczęścia radości i miłości. Podkreślił ważną rolę kobiety w życiu każdej rodziny. To w kobiecie - matce - rodzina znajduje oparcie, ciepło i zrozumienie. Piękne czerwone róże dopełniły słów uznania.

Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

 

« powrót