Czarny Bór
- gmina ludzi z pasją
data

Mistrzostwa Polski w Biathlonie na Nartorolkach za nami
23.09.2019

Sportowe emocje, wspaniała, słoneczna pogoda i niezapomniane wrażenia towarzyszyły przeprowadzonym w Czarnym Borze Mistrzostwom Polski w Biathlonie Letnim na Nartorolkach. Trening oficjalny odbył się już w piątek, a od soboty rozpoczęło się medalowe współzawodnictwo. Zawody wystartowały o godz. 10.00 w sobotnie przedpołudnie, a oficjalnego otwarcia o godz. 12.15 dokonali: Dagmara Gerasimuk – Prezes Polskiego Związku Biathlonu, Urszula Filip – Prezes UKN Melafir Czarny Bór oraz Adam Górecki - gospodarz Gminy Czarny Bór. Oficjalne otwarcie zostało poprzedzone odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową twórcy, pomysłodawcy i świetnego trenera czarnoborskiego biathlonu – Józefa Pawlika. Specjalne pamiątkowe podziękowania od Wójta Gminy powędrowały do osób i instytucji, które przyczyniły się do organizacji ogólnopolskich zawodów w niespełna 5-tysięcznej gminie. Do zasłużonych działaczy i trenerów trafiły również srebrne odznaki Polskiego Związku Biathlonu wręczane przez Dagmarę Gerasimuk – Prezes PZBiath.

W skład Komitetu Honorowego Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim na Nartorolkach weszli przedstawiciele ministerstwa sportu, samorządowcy, przedstawiciele instytucji i partnerzy, a wśród nich:

 Jan Widera - Wiceminister Sportu i Turystyki, Podsekretarz Stanu

Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego 

Zbigniew Waśkiewicz - Członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jerzy Pytasz -  Prezes Dolnośląskiego Związku Biathlonu

Paweł Hreniak - Wojewoda Dolnośląski

Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Oświaty

Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Wałbrzyski

Andrzej Jaroch - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Marcin Calów - Nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych

Krzysztof Lewandowski - Komendant Miejskiej Policji 

Piotr Sosiński  Prezes WSSE  „Invest-Park ”

Prezes  Zakładów - Prezes  Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A.

 

Szczegółowe wyniki dostępne na www.biathlon.com.pl

 

Dziękujemy wszystkim osobom i podmiotom, które wsparły organizację tych ogólnopolskich zawodów. Mamy nadzieję, że zarówno zawodnicy jak i sztaby szkoleniowe , działacze i goście czuli się w Gminie Czarny Bór jak w domu.

« powrót