Czarny Bór
- gmina ludzi z pasją
data

Umowa na przebudowę ulic Skalników i Sportowej w Czarnym Borze podpisana
04.11.2019

4 listopada br. w Urzędzie Gminy w Czarnym Borze Adam Górecki – wójt gminy Czarny Bór oraz Zbigniew Atanowski – współwłaściciel Przedsiębiorstwa Budowlano-Instalacyjnego BIN-POL Spółka Jawna z siedzibą w Wałbrzychu podpisali umowę na przebudowę ulic Sportowej i Skalników w Czarnym Borze. Wartość umowy opiewa na kwotę 2.739.210,00 zł brutto. Termin zakończenia prac planowany jest do końca 2020 roku.
Gmina Czarny Bór na realizację zadania pozyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie 80% wartości inwestycji. W ramach realizacji inwestycji zaplanowane są m.in. następujące roboty budowlane: przebudowa odcinków dróg klasy D o łącznej długości blisko 1 km, przebudowa chodników o łącznej długości prawie 300 m., wykonanie chodników dla pieszych i 46 stanowisk parkingowych, wykonanie szykan spowalniających ruch oraz wyniesionych wysp na skrzyżowaniach oraz montaż instalacji ostrzegawczych LED. W najbliższych dniach rozpoczną się prace przy przebudowie.
Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz uwzględnienie niedogodności w ruchu pieszym i kołowym. Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa -
podkreśla Adam Górecki, wójt gminy Czarny Bór.

« powrót