Czarny Bór
- gmina ludzi z pasją
BIP
data

Edukacja przez zabawę.
23.03.2023

Edukacja przez zabawę czyli Lego dla każdego

Wybuchowa mieszanka mechaniki,automatyki, informatyki automatyki,informatyki i dobrej zabawy- za nami pierwsze zajęcia z robotyki w świetlicy w Borównie. Dlaczego LEGO? Roboty z LEGO uczą kreatywnego rozwiązywania problemów, a wiedza w ten sposób jest łatwiej przyswajana przez młode i chłonne umysły.

Warsztaty z robotyki realizowane są przez Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze w ramach projektu "Świetlicowo zaprogramowani" dofinansowanego ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. "Świetlicowo zaprogramowani" to cykl warsztatów i zajęć kreatywnych w oparciu o nauki ścisłe, informatykę, robotykę i multimedia skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ramach zadania zrealizowane zostaną:

- warsztaty z robotyki (podczas zajęć młodzi adepci informatyki zgłębiają wiedzę o kodowaniu, nauczą się tworzyć gry, programować roboty, a nade wszystko rozwiną logiczne i kreatywne myślenie).

- warsztaty z animacji poklatkowej (uczestnicy poznają możliwości własnoręcznego realizowania filmów animowanych metodą poklatkową oraz dowiedzą się jak w sposób kreatywny i wartościowy wykorzystać możliwości smartfona)

- warsztaty młodego naukowca (nauka poprzez zabawę i eksperyment, podczas zajęć uczestnicy zgłębią tajniki podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych.

 

« powrót