BIP
data

CZARNOBORSCY BIATHLONIŚCI ZNOWU Z MEDALAMI
05.09.2017

8 medali w tym aż 5 złotych wywalczyli czarnoborscy biathloniści w rozegranych w dniach 1-3 września 2017 r. w Dusznikach Zdroju Mistrzostwach Polski Na Nartorolkach. Zawodnicy wystartowali w dwóch konkurencjach: sprincie i biegu pościgowym, a zawody w ramach Mistrzostw były ostatnim sprawdzianem przed sezonem zimowym.

W biegach sprinterskich bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi UKN Melafir. Wojciech Filip zdobył złoto, natomiast Wojciech Janik stanął na trzecim stopniu podium. W klasyfikacji juniorów złoto wywalczył pochodzący z gminy Czarny Bór, a obecnie reprezentujący AWF Wrocław, Przemysław Pancerz.

UKN Melafir okazał się również bezkonkurencyjny w biegach pościgowych w kategorii juniorów młodszych i zajął całe podium. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Wojciech Filip, drugie Wojciech Janik, a trzecie Mateusz Gierczyk. W biegach pościgowych również znakomicie zaprezentowali się byli zawodnicy UKN Melafir (obecnie AWF Wrocław). Złoto w kategorii juniorów zdobył Przemysław Pancerz, a wśród seniorów Mateusz Janik.

Gratulujemy i życzymy dobrych wyników w sezonie zimowym!