Czarny Bór
- gmina ludzi z pasją
data

Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim
27.06.2016

Gmina Czarny Bór decyzją Polskiego Związku Biathlonu po raz trzeci została wybrana na organizatora Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim. Organizacja poprzednich edycji została bardzo wysoko oceniona przez zawodników, działaczy i media. Impreza zgromadziła kilkuset zawodników z całej Polski na czele z Moniką Hojnisz, Weroniką Nowakowską, Magdaleną Gwizdoń i Krystyną Guzik oraz wielu kibiców- miłośników sportu biatlonowego. Celem zawodów jest nie tylko popularyzacja sportu biatlonowego ale wyłonienie najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych oraz ustalenie kandydatów kadr narodowych na Mistrzostwa Europy i Świata.

Tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w dniach 1-4 lipca 2016r na stadionie sportowym w Czarnym Borze a Uroczyste Otwarcie Mistrzostw odbędzie się 2 lipca o godzinie 12.00.

Podczas zawodów zorganizowano strefę aktywności sportowej przygotowaną przez Decathlon a w niej między innymi:
1. trampolina 420
2. kosz do koszykówki
3. bramki do piłki nożnej
4. stół do pin-ponga
4. badminton
5. darty
6. łuki
7. bule
8. Turnball ( do gry w speed ball )

Rodzice zawodników oraz Stowarzyszenie "Klub Seniorów" z Witkowa przygotują dla wszystkich pyszną kuchnię czarnoborską, w której nie zabraknie słynnych regionalnych pierogów, dań z grilla i domowych ciast. UKN Melafir zorganizował loterię fantową z cennymi nagrodami, między innymi rower górski AUTHOR. Jak co roku kibicowanie na trasie zdominuje zespół Janicki, który swoimi dzwonkami dopinguje skutecznie zawodników.
Serdecznie zapraszamy!

« powrót