BIP
data

Triathlon nad zalewem w Grzędach za nami
17.06.2019

Triathlon nad zalewem w Grzędach na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych ogranizowanych w gminie Czarny Bór. Zawodnicy w sobotnie, upalne przedpołudnie rywalizowali w pływaniu, w jeździe na rowerach górskich i w bieganiu. Na starcie stawili się zawodnicy z Wałbrzycha, Czarnego Boru, Bielawy, Sobótki, Świdnicy, Kamiennej Góry, Mieroszowa, Karpacza oraz z Czech. Każdy uczestnik po zakończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz brał udział w losowaniu nagród rzeczowych. Czekając na ogłoszenia wyników przy zalewie zrobił się prawdziwy PIKNIK COUTRY. Było ognisko, kiełbaski, napoje i super atmosfera. Dla zwycięzców w kategorii OPEN na dwóch dystansach przygotowane zostały puchary ufundowane przez Gminę Czarny Bór, które wręczyła zastępca Wójta Gminy Czarny Bór - Dorota Skibska.  Impreza rozgrywana była w ramach rankingu GP „IDOL” 2019. W kategorii Open na dystansie 150 m - pływanie, 8000 m - jazda na rowerze i 4000 m - bieg triumfował Marcin Panufnik (00:43:13), drugą lokatę zajął Andrzej Cukier (00:43:59), a na ostatnim miejscu podium stanął Bartłomiej Żyłka (00:44:10). W kategorii Open na dystansach 150 m - pływanie, 4000 m - jazda na rowerze, 2000 m - bieg wygrała Jolana Benesova (0:28:10), na II miejscu podium stanął Tymoteusz Mielnikowski (0:28:40), a brąz zdobyła Katarzyna Teterycz-Dydko (0:35:25).