MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 26.04.2015
Aktualności
Kanał RSS

15 kwietnia sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Witkowie zamieniła się w Smerfną Krainę. Na początku gościnnie wystąpiła grupa 3-4 latków, która rozbawiła wszystkich swoim występem. następnie dzieci z Przedszkola w białych czapeczkach oraz uczniowie klas I-III rywalizowali w I etapie powiatowego konkursu recytatorskiego Smerfik.

Urząd Gminy Czarny Bór oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKOM Sp. z o.o. w Lubawce organizują w dniach: 27 - 30 kwietnia 2015 r. na terenie gminy Czarny Bór zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wg następującego harmonogramu:
- 27.04.2015 r. - Czarny Bór,
- 28.04.2015 r. - Borówno,
- 29.04.2015 r. - Grzędy, Grzędy Górne
- 30.04.2015 r. - Jaczków, Witków.

 

Wójt Gminy Czarny Bór Pan Adam Górecki zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu dokumentu pn. „Zintegrowany Program Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej".

Na obszarze terytorialnym Aglomeracji Wałbrzyskiej (AW) problemem jest utrudniona dostępność do komunikacji publicznej, w tym brak bezpośrednich połączeń między partnerskimi gminami. Rozwiązanie tego zagadnienia wymaga zintegrowanego podejścia z uwzględnieniem powiązań funkcjonalnych. W związku z tym Aglomeracja Wałbrzyska przystąpiła do opracowania Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego.

Na początku kwietnia zakończyły się prace związane z modernizacją Stadionu w Czarnym Borze. Prace związane z tą inwestycją rozpoczęły się w 2012 r. Teraz obiekt ten jest wizytówką sportową naszej gminy i miejscem, gdzie kluby sportowe oraz mieszkańcy w komfortowych warunkach będą mogli uprawiać różne dyscypliny sportowe. Pierwszym etapem była przebudowa boiska polegająca na wymianie murawy oraz wykonaniu trybun dla 100 osób. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 a jego wartość wyniosła ok. 320 000,00 zł. Kwota dofinansowania 188 000,00 zł.

Wiosnę w naszej gminie mieszkańcy rozpoczęli od wyborów sołtysów oraz członków Rad Sołeckich. To ważne wydarzenie ponieważ to właśnie oni będą bezpośrednimi organizatorami życia społecznego w swoich miejscowościach, to oni zainicjują ważne dla lokalnej społeczności działania i będą czuwali nad ich przebiegiem.
Zebrania wiejskie odbyły się w 6 sołectwach. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 24 marca we wsi Czarny Bór, ostatnie zaś się 8 kwietnia we wsi Borówno. We wszystkich zebraniach uczestniczył wójt Gminy Adam Górecki. Dla niektórych Sołtysów to już kolejna kadencja, jednak są i tacy, którzy debiutują w tej roli.

Jak co roku w Niedzielę Palmową w Kościele w Czarnym Borze odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Borze wraz z zaprzyjaźnionymi mieszkańcami gminy przygotowali palmę z ogromnej ilość różnokolorowych kwiatów z bibuły oraz nici. W trzpień palmy wpleciono zboże, barwinek i bazie. W konkursie w kategorii dorosłych palma zajęła 2 miejsce. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie palmy za kreatywność i włożony trud w jej wykonanie. Na szczególne podziękowania zasługują Panie: Halina Policht, Danuta Mokrzycka, Stefania Sanojca, Teresa Niechaj i Barbara Kranz, które chętnie dzieliły się swoim doświadczeniem i umiejętnościami rękodzielniczymi.

16 marca 2015 r. w auli Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów za wysokie osiągnięcia w nauce za I semestr roku szkolnego 2014/2015.
Stypendia z rąk Wójta Gminy Czarny Bór - Pana Adama Góreckiego i Dyrektor GZSz-P - Pani Anny Dziewit odebrało 36 uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VI c. Rodzice przybyli, aby towarzyszyć swoim pociechom w tej ważnej dla nich chwili. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby dołożyli starań i dołączyli do grona stypendystów. Taką szansę będą mieli już za kilka miesięcy.


Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze włączyła się do ogólnopolskiej akcji i zorganizowała Wybory Książek 27 marca br. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, natomiast głównym organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole" we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Celem przeprowadzonych wyborów była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz dostosowanie księgozbioru biblioteki do zainteresowań czytelniczych. Wybory w naszej bibliotece przeprowadzili uczniowie starszych klas gimnazjum, którzy czuwali nad ich przebiegiem, uczestniczyli w pracach komisji, pomagali młodszym uczniom oraz wykonali dokumentację fotograficzną tego wydarzenia.

Informujemy, iż ze względu na wypadające Święta Wielkanocne 2015 harmonogram odbioru odpadów komunalnych zmieszanych jak i selektywnych zostanie przesunięty o jeden dzień tj.:

z 06.04.2015 r. (poniedziałek) na 07.04.2015 r. (wtorek),
z 07.04.2015 r. (wtorek) na 08.04.2015 r. (środa),
z 08.04.2015 r. (środa) na 09.04.2015 r. (czwartek),
z 09.04.2015 r. (czwartek) na 10.04.2015 r. (piatek),
z 10.04.2015 r. (piątek) na 11.04.2015 r. (sobota).

Od 13 kwietnia 2015 r. odbiór odpadów odbywać się będzie zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

Od 7 kwietnia 2015 r. w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kamiennogórskiej 22 w Czarnym Borze rusza Punkt Przyjęć dotyczący Wypełniania Wniosków Obszarowych, w którym będą dyżurować pracownicy Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Powiatowy Zespół Doradców w Wałbrzychu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rolników z terenu gminy Czarny Bór w każdy wtorek w godz. 9.00 do 14.00. Rolnicy posiadający bydło, owcy, kozy proszeni są o przyniesienie paszportów zwierząt.

Uczniowie Gminnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnym Borze wzięli udział w konkursie pt. „Wodny Świat Wałbrzycha", który jest częścią projektu Wałbrzyska Akademia Wody.
Konkurs jest skierowany do szkół i przedszkoli z gmin: Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Stare Bogaczowice, Szczawno-Zdrój, Świebodzice, Walim, Wałbrzych. Organizatorem jest Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o.

 

19 marca 2015 r. Gminny Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Józefa Pawlika w Czarnym Borze został oficjalnie przyjęty do elitarnego Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Wałbrzyskiego. To bardzo duże wyróżnienie dla naszego Zespołu.
Ideą Stowarzyszenia jest propagowanie nowatorstwa pedagogicznego. Swoje działania opiera na konkretnych celach.

 

Wielkanoc z całą symboliką i porą roku, na jaką przypada wywołuje skojarzenia z budzącą się do życia naturą, z soczystą zielenią. Wielkanocne Warsztaty Ekologiczne pozwolą poznać sposoby jak zdrowo dla nas i dla naszego środowiska zorganizować zbliżające się święta. Na praktycznych zajęciach dowiemy się dlaczego warto jeść nieprzetworzone (zdrowa dieta na wiosnę), jak być blisko zielonego, czyli: ozdabiamy wielkanocny stół, tworzymy wielkanocne pocztówki i drzewko, robimy wydmuszki.
W programie przewidziano także koncert piosenek polskich i francuskich, stoiska z Eco wyrobami, a na dzieci czekają również zajęcia z animatorką.
Na Wielkanocne Warsztaty Ekologiczne zapraszamy do Centrum Kultury w Czarnym Borze w najbliższą sobotę (28 marca), na godzinę 12.00. Wstęp wolny.

W poniedziałkowe popołudnie w Sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Czarnym Borze odbyła się uroczysta gala wręczenia Dyplomów sportowych dla zawodników, którym Wójt Gminy Czarny Bór przyznał stypendia sportowe. Stypendia są gratyfikacją pienieżną dla sportowców, którzy dzięki swojej ambicji, ciężkiej pracy i poświęceniu, odnoszą sukcesy i osiągnięcia sportowe. W 2015 roku uhonorowanych zostało 17 zawodników pochodzących z czterech klubów sportowych: UKN „Melafir", AZS AWF Wrocław i ULZKS „Heros" oraz KS Taekwon-Do „Kobra".

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl