MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 01.11.2014
Aktualności
Kanał RSS

30 października 2014 r. hala w Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze zamieniła się w modowy wybieg, na którym modelki i modele prezentowali ekologiczną kolekcję. Modowe widowisko zorganizowano w ramach Gminnego Konkursu Ekologicznego „Eko-Moda”. W rywalizacji na stroje wieczorowy i dzienny wystawiło swoich reprezentantów w sumie 20 klas ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjna okazała się kl. III a, II miejsce przypadło kl. VI a, a na III miejscu podium stanęli uczniowie kl. VI z Witkowa. W gimnazjach zwyciężyła kl. II a, na II miejscu uplasowała się kl. III a, a na III pozycji kl. I c. Na laureatów w dwóch kategoriach wiekowych czekały atrakcyjne nagrody w postaci radioodtwarzaczy. W ocenie kreacji pod uwagę brano kilka kryteriów: pomysłowość i oryginalność przy projektowaniu stroju, wykorzystanie różnych odpadów i sposób prezentowania stroju.

W atmosferze pełnej patosu, wzruszeń i podniosłych chwil przebiegła uroczystość nadania Gminnemu Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Czarnym Borze imienia Józefa Pawlika. Najważniejsze wydarzenie w historii funkcjonowania placówki poprzedzone było wielomiesięczną procedurą i przygotowaniami, w które zaangażowała się nie tylko społeczność szkolna, ale także wielu mieszkańców gminy. Pasja, determinacja i chęć szkolenia młodzieży stała się dla Józefa Pawlika sensem życia. Sportowe osiągnięcia wychowankowie gminnych klubów zawdzięczają w dużej mierze właśnie jemu, a pokłosiem jego wspaniałej działalności są świetne wyniki jakie kolejne pokolenia czarnoborskich sportowców odnotowują na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. To on w młodych ludziach, jak nikt inny, umiał zaszczepić chęć sportowej rywalizacji w duchu zasady fair-play. Dlatego wybór Józefa Pawlika na Patrona GZSz-P uważam za w pełni uzasadniony – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego o/ w Wałbrzychu zaprasza rolników do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Działania informacyjne o Wspólnej Polityce Rolnej na lata 2014-2020 dotyczące nowych rozwiązań w systemie płatności po 2014 r., ochrony środowiska i rozwoju obszarów wiejskich”. Szkolenie odbędzie się we wtorek - 4 listopada 2014 r. o godzinie 11.00 w Ośrodku Kultury w Witkowie.

Zespół Ludowy ,,Grzędowianki” w ramach projektu ,,Pamiętamy o korzeniach” doczekał się nagrania własnej płyty w M23 Studio w Wałbrzychu. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie tradycji ludowych, a środki finansowe na realizację pomysłu, który od wielu lat kiełkował w głowach członkiń Zespołu, udało się pozyskać w ramach Programu ,,Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Granica” w Lubawce. Bardzo się cieszę, że kolejny Zespół Ludowy, po Kapeli Góralskiej Janicki, doczekał się uwiecznienia swojej twórczości na płycie. Gratuluję realizacji wspaniałego pomysłu i jestem przekonany, że materiał będzie świetnym produktem promocyjnym nie tylko dla Zespołu, ale także dla gminy Czarny Bór – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Atmosfera magii i tajemniczości, rozentuzjazmowane i uśmiechnięte twarze dzieci, uczta muzyczna w postaci występu magnetyzującego głosem Wojciecha Ezzata, egzotyczne opowieści Jacka (Dżej Dżeja) Jędrzejaka oraz animacje z zespołem Centrum Uśmiechu  towarzyszyły oficjalnemu otwarciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze. Uroczystego przecięcia wstęgi, inaugurującego funkcjonowanie obiektu, dokonali Adam Górecki - wójt gminy, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Wiesław Kilian – przedstawiciele Parlamentu RP oraz Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej. Oddajemy do użytku nowoczesny obiekt, w którym będzie funkcjonować biblioteka, świetlica wiejska i centrum kultury. Tu będą się odbywać sesje Rady Gminy, zebrania wiejskie oraz spotkania i zajęcia dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. A lokalizacja inwestycji - w pobliżu największej gminnej placówki oświatowej nie jest przypadkowa - najliczniejszym „klientem" Gminnej Biblioteki Publicznej będą nasze dzieci. Dziękuję wszystkim za obecność na tak ważnym wydarzeniu dla społeczności lokalnej - mówił Adam Górecki, wójt gminy.

Adam Górecki – wójt gminy Czarny Bór zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na uroczyste otwarcie nowej siedziby Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Oficjalne otwarcie nowoczesnego obiektu zlokalizowanego przy ul. Sportowej 43 w Czarnym Borze odbędzie się 25 października 2014 r. (sobota) o godz. 16.00. Dla uczestników, poza zwiedzaniem obiektu, organizatorzy przygotowali moc atrakcji, a wśród nich m.in. recital laureata programu X-Factor – Wojciecha Ezzata, spotkanie autorskie z wokalistą zespołu Big Cyc – Jackiem (Dżej Dżej) Jędrzejakiem. Najmłodszych do wspólnej zabawy porwie Zespół „Centrum Uśmiechu”. Spotkajmy się w sobotnie popołudnie – 25 października na otwarciu inwestycji, która będzie stanowić „serce kulturalne” gminy Czarny Bór.

Koniec października przepełniony jest jesiennym klimatem i zaduszkowymi wspomnieniami. W tym czasie w sposób szczególny dbamy o cmentarze i odwiedzamy groby bliskich. Centrum Kultury w Czarnym Borze dla mieszkańców gminy zorganizowało Warsztaty Zaduszkowe. W zajęciach wzięło w nich udział ponad 20 osób, do których dyspozycji oddano kwiatowe elementy, materiały i gałązki krzewów. Pod okiem florystki Moniki Wilgockiej - Wicemistrzyni Polski i Mistrzyni Regionu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Florystów Polskich, uczestniczki warsztatów tworzyły przepiękne jesienne kompozycje. Galeria zdjęć

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu 21 października br. od godz. 15.00, podczas których opady deszczu wyniosą 25-40 mm, a lokalnie 50 mm.

Konsultacje projektu „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej” prowadzone były na terenie całej Aglomeracji Wałbrzyskiej w terminie 04.08.-07.09.2014 r. Treść dokumentu wraz z zaproszeniem do udziału w konsultacjach opublikowana została na stronach internetowych każdej z Gmin – Członków Aglomeracji Wałbrzyskiej. Informacje te zostały również zamieszczone na stronie internetowej http://aglomeracja-walbrzyska.pl. Uwagi i opinie należało zgłaszać za pomocą  odpowiedniego formularza. Ogółem w ramach konsultacji wpłynęły 23 uwagi zgodnie z wymogami formalnymi oraz 1 zgłoszenie nie spełniające wymogów formalnych, które z powyższych względów nie było rozpatrywane.

W poniedziałkowy poranek, program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej w Witkowie, bukiety kwiatów oraz życzenia i podziękowania od władz samorządowych, uczniów i rodziców towarzyszyły obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Popołudniu w intencji pracowników oświatowych została odprawiona Msza Św. w kościele p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie. Następnie uroczystości przeniosły się do sali widowiskowej witkowskiego Ośrodka Kultury. Na początku spotkania głos zabrał Adam Górecki, który złożył życzenia oraz podziękowania gronu pedagogicznemu i pracownikom administracyjno-technicznym. Dziękuję za zaangażowanie i ogromny wkład w wychowanie młodych mieszkańców gminy. Wspaniała atmosfera i zgrany zespół jaki tworzycie powoduje, że dzieci i młodzież czują się w naszej szkole bezpiecznie i mogą rozwijać swoje pasje - mówił Adam Górecki, wójt gminy.

Decyzją Zarząd Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług Gmina Czarny Bór została nominowana do nagrody Gmina Roku 2014 w ramach Ogólnopolskiego Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu 2014”. Plebiscyt skierowany jest do gmin, które realizując wzorcowo działania ustawowe oraz strategię rozwoju na rzecz społeczności lokalnej podnoszą standard życia mieszkańców oraz wykazują otwartość i przychylność we współpracy z inwestorami i przedsiębiorcami. Ogólnopolski Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu 2014 realizowany jest w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość 2020, a Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęła Kancelaria Prezydenta RP.

Z  okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej
składamy gronu pedagogicznemu
oraz pracownikom administracyjnym i technicznym
Gminnego Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze
 serdeczne podziękowania
za codzienny trud, zaangażowanie
oraz wrażliwość na potrzeby młodych ludzi.

Życzymy Państwu, aby trudna misja nauczyciela, pedagoga,
wychowawcy i pracownika oświaty przynosiła wiele satysfakcji
i była źródłem samorealizacji.

                              Adam Górecki                                             Sylwestra Wawrzyniak
                                Wójt Gminy                                         Przewodnicząca Rady Gminy

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze zawiadamia, że w dniu 15.10.2014r. (środa) od godz. 9:00 do 11:00 w związku z pracami na sieci wodociągowej nastąpią przerwy w dostarczaniu wody dla mieszkańców sołectwa Jaczków od nr 19 i wzwyż. Za utrudnienia przepraszamy.

W gminie Czarny Bór trwa przebudowa odcinków dróg we wszystkich sołectwach. W  ostatnim czasie zostały przeprowadzone badania nośności, by określić jakość warstw podbudowy i ich odpowiednie zagęszczenie. Badania wypadły pozytywnie, a wykonawca kontynuuje prace. Aktualnie kładziona jest nawierzchnia asfaltowa w Witkowie. Warto przypomnieć, że na remonty siedmiu odcinków dróg gmina pozyskała środki zewnętrzne, które w większości sięgają 85% kosztów, jakie zostaną wydatkowane na ten cel.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl