MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 30.03.2015
Aktualności
Kanał RSS

Wielkanoc z całą symboliką i porą roku, na jaką przypada wywołuje skojarzenia z budzącą się do życia naturą, z soczystą zielenią. Wielkanocne Warsztaty Ekologiczne pozwolą poznać sposoby jak zdrowo dla nas i dla naszego środowiska zorganizować zbliżające się święta. Na praktycznych zajęciach dowiemy się dlaczego warto jeść nieprzetworzone (zdrowa dieta na wiosnę), jak być blisko zielonego, czyli: ozdabiamy wielkanocny stół, tworzymy wielkanocne pocztówki i drzewko, robimy wydmuszki.
W programie przewidziano także koncert piosenek polskich i francuskich, stoiska z Eco wyrobami, a na dzieci czekają również zajęcia z animatorką.
Na Wielkanocne Warsztaty Ekologiczne zapraszamy do Centrum Kultury w Czarnym Borze w najbliższą sobotę (28 marca), na godzinę 12.00. Wstęp wolny.

W poniedziałkowe popołudnie w Sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Czarnym Borze odbyła się uroczysta gala wręczenia Dyplomów sportowych dla zawodników, którym Wójt Gminy Czarny Bór przyznał stypendia sportowe. Stypendia są gratyfikacją pienieżną dla sportowców, którzy dzięki swojej ambicji, ciężkiej pracy i poświęceniu, odnoszą sukcesy i osiągnięcia sportowe. W 2015 roku uhonorowanych zostało 17 zawodników pochodzących z czterech klubów sportowych: UKN „Melafir", AZS AWF Wrocław i ULZKS „Heros" oraz KS Taekwon-Do „Kobra".

Piątek, 20 marca 2015, okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla naszej gminy. Już w południe w Warszawie wójt gminy Adam Górecki odebrał wyjątkową nagrodę, którą corocznie otrzymuje tylko jeden samorząd w Polsce - Doroczna Nagroda Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
Kapituła obradująca w dniu 9 marca pod przewodnictwem Pana Jerzego Stępnia, prezesa FRDL, postanowiła nominować do Dorocznej Nagrody autorów 5 projektów. Spośród nich w czasie uroczystości finałowej dn. 20 marca ogłoszono zwycięzcę a została nią właśnie Gmina Czarny Bór za projekt „Budowa Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Czarnym Borze".
Oprócz przepięknej statuetki wójt otrzymał również czek opiewający na kwotę 7.500 zł z przeznaczeniem na działania kulturalne w gminie.
To niezwykłe wyróżnienie dla naszej niewielkiej gminy jest powodem do radości i dumy tym bardziej, że patronat nad tą nagrodą objęli Narodowe Centrum Kultury oraz Polski Komitet do spraw UNESCO.

Ośrodek „Działaj Lokalnie" Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Granica" z siedzibą w Lubawce ul. Dworcowa 33
ogłasza nabór wniosków na
KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE IX 2015
na terenie gmin: Lubawka, Kamienna Góra, Marciszów, Mieroszów, Czarny Bór i Stare Bogaczowice.
Program Działaj Lokalnie wspiera projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

W Urzędzie Gminy Czarny Bór został odebrany pierwszy dowód osobisty wydany według nowych przepisów. Cała procedura trwała 20 dni.
Od 1 marca 2015 obowiązuje nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez System Rejestrów Państwowych. Nowy dowód osobisty nie zawiera adresu zameldowania, zeskanowanego podpisu posiadacza dokumentu oraz danych dotyczących wzrostu i koloru oczu. Pojawi się informacja o polskim obywatelstwie. Co więcej, dzięki usunięciu tego typu informacji, nie będzie istniała konieczność wymieniania każdorazowo dokumentu z powodu zmiany meldunku.

Ledwo rozpoczęło się przedwiośnie, a już Ochotnicze Straże Pożarne z naszej gminy wyjeżdżały do gaszenia pożarów łąk i nieużytków. Bardzo duże zagrożenie pożarowe stwarzają czynności związane z wypalaniem pozostałości roślinnych oraz suchej trawy. Niefrasobliwość oraz ludzka bezmyślność powoduje, że mogą zapłonąć pobliskie lasy, altanki na ogródkach działkowych, a także zabudowania mieszkalne i gospodarcze. Oprócz bezpośredniego zagrożenia pożarem, wypalanie suchej roślinności wpływa ujemnie na wiele elementów przyrodniczych, takich jak przerwanie procesu formowania się próchnicy, wyjałowienie gleby, nie dochodzi do naturalnego rozkładu resztek roślinnych. Pożar traw oznacza zniszczenie miejsc lęgowych wielu gatunków gnieżdżących się na ziemi i w krzewach ptaków.

 

Informujemy, iż od dnia 10 marca 2015 r. stanowisko ds. wymiaru podatków i opłat lokalnych (zajmujące się m.in. sprawami dot. podatków od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz zwrotu podatku akcyzowego) zostało przeniesiono na parter pok. Nr 1

 

Z dorobkiem 2 złotych, 2 srebrnych i 1 brązowego medalu wrócili zawodnicy z Finału "Celuj w Igrzyska" (07-08.03.2015 Duszniki Zdrój). Karol Turek zdobył brąz w biegu indywidualnym i srebro w biegu sprinterskim juniorów młodszych, z jednym niecelnym strzałem na najwyższym podium stanął Przemysław Pancerz w biegu sprinterskim. W biegu indywidualnym juniorek młodszych V miejsce przypadło Paulinie Król, która w drugim dniu rywalizacji zdobyła złoto w biegu sprinterskim. Mateusz Janik AZS AWF Wrocław został powołany do kadry (bieg sztafetowy) na Mistrzostwa Świata w Kontiolahti zdobył srebro w biegu sprinterskim, Bartłomiej Filip zajął V miejsce.

W Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się eliminacje gminne XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik. Wyłonionych zostało dwóch laureatów i to oni będą nas reprezentować na etapie wojewódzkim w Kłodzku. Nad całością konkursu czuwało jury w składzie: Pani Barbara Ziółkowska - aktorka teatralna, Pani Małgorzata Olkowska - aktorka teatralna oraz Pani Elżbieta Gargała - dziennikarka.
W eliminacjach wzięło udział: 14 uczestników w kategorii Młodsi ( klasy IV - VI szkoły podstawowej) oraz 3 uczestników w kategorii Starsi (młodzież gimnazjalna).

W wesołej atmosferze, przy występie duetu scen operetkowych Nairy Ayvazyan oraz Tomasza Białek odbyły się obchody Dnia Kobiet. Około 200 mieszkanek gminy w piątkowy wieczór przyjęło zaproszenie wójta i tłumnie zgromadziło się w Sali Widowiskowej Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Czarnym Borze. Występom operetkowym towarzyszyli tancerze turniejowi Dominika i Daniel Trzemżalscy.
Zabawne dialogi i monologi wywoływały salwy śmiechu wśród widowni, a wykonywane z pełnym profesjonalizmem utwory spotkały się z ogromnym entuzjazmem. Nie było sposobności, żeby nie nucić takich przebojów jak: ''Usta milczą, dusza śpiewa'', ''Brunetki, blondynki'', ''W rytm walczyka serce śpiewa''.

 

Federacja Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie" oraz NZOZ „Czarny Bór" Horabik-Lorencik sp.j. we współpracy z Wójtem Gminy Czarny Bór zapraszają naszych mieszkańców i wszystkich chętnych na cykl spotkań edukacyjnych pod kierownictwem naukowym Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Wykłady będzie prowadziła Iwona Horabik-Ostrowska, specjalista medycyny rodzinnej i specjalista chorób dzieci.

Terminy i miejsce wykładów na plakacie.

Serdecznie zapraszamy!

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz powodzenia w realizowaniu własnych planów. Życzę, by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i abyście czuły się zawsze doceniane i szczęśliwe.

Adam Górecki 

Wójt Gminy 

 

W dniach od 09.03. - 19.03.2015 r. na terenie Powiatu Wałbrzyskiego pracownicy Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu - Powiatowego Zespołu Doradców w Wałbrzychu wraz z pracownikami Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wałbrzychu organizują szkolenia z zakresu zasad przyznawania płatności bezpośrednich w latach 2015 - 2020.
Harmonogram szkoleń - do pobrania

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza XIII edycję konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" dla osób prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.
Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz inne instytucje i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.
Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Konkurs składa się z trzech etapów: regionalnego, wojewódzkiego i centralnego. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które do dnia 31 marca 2015 r. zgłoszą chęć uczestnictwa na formularzu dostępnym w PT KRUS w Wałbrzychu oraz na stronie internetowej KRUS.

 

Wójt Gminy - Adam Górecki serdecznie zaprasza wszystkie Panie na koncert pt. ''Wieczór z Operetką i Humorem'' w dniu 6 marca 2015 r. o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Czarnym Borze.
Wystąpią Naira Ayvazyan oraz Tomasz Białek, wspaniały duet scen operetkowych. Artyści zaprezentują najsłynniejsze arie i duety operetkowe, musicalowe oraz rzewne melodie Neapolitańskie.
W programie nie zabraknie takich przebojów jak: ''Usta milczą, dusza śpiewa'', ''Brunetki, blondynki'', ''W rytm walczyka serce śpiewa'' oraz wiele innych.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43, tel. 74 8450242. Ilość miejsc ograniczona.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl