MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 28.11.2014
Aktualności
Kanał RSS

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim upragnione przez dzieci Mikołajki. Centrum Kultury 6 grudnia zaplanowało sobotnie przedpołudnie pełne atrakcji nie tylko dla najmłodszych mieszkańców gminy, ale i tych trochę "starszych". Szczegóły na plakacie. Zapraszamy serdecznie.

Podziękowania, kwiaty i ciepłe słowa uznania towarzyszyły obchodom przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnym Borze. W spotkaniu, które było okazją do podsumowania rocznej pracy w gminnej jednostce, uczestniczył wójt gminy Adam Górecki. W wiejskich społecznościach pomoc socjalna odgrywa niezwykle ważną rolę, a sami pracownicy mają dużo lepszy kontakt z osobami potrzebującymi niż ma to miejsce w dużych aglomeracjach. Dlatego też pracownik socjalny nie rzadko jest powiernikiem ludzkich spraw i przyjacielem rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Praca w pomocy społecznej to szereg wyzwań, ciągłe obcowanie z ludzkimi słabościami i podejmowanie prób poprawy sytuacji osób dotkniętych przez los. Istotne jest, aby w beneficjentach pomocy społecznej wykształcić postawę aktywną i zmotywować do działania polegającego na odnalezieniu się w życiu społecznym i sprostaniu wymaganiom ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Życzę wytrwałości w niełatwej, ale jakże wspaniałej służbie drugiemu człowiekowi i satysfakcji we wspieraniu potrzebujących mieszkańców gminy Czarny Bór – mówił Adam Górecki, wójt gminy.

Uchwałą Rady Gminy Czarny Bór z 30.06.2014 roku obniżeniu ulegną od 1 stycznia 2015 roku stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przypominamy mieszkańcom gminy o konieczności wypełnienia deklaracji dotyczącej w/w opłaty. Deklaracje należy złożyć do końca grudnia 2014 roku w Biurze Podawczym Urzędu Gminy w Czarnym Borze, parter, pokój nr 1. Informacje o zmianach dotyczących opłat dostępne pod nr telefonu 74 8450-029. 

 

Uchwała Nr XLII/220/2014

Załącznik Nr 1 - deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy

Załącznik Nr 2 - deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy

Powiat Wałbrzyski i Stowarzyszenie Górali Czarnoborskich zapraszają na tzw. Posiady Góralskie, które odbędą się we wtorek – 25 listopada 2014 roku o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Grzędach. W imieniu organizatorów, zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców gminy.

Wzruszające i podniosłe momenty oraz atmosfera radosnego świętowania towarzyszyła obchodom Gminnego Dnia Seniora. Uroczystość rozpoczęła się od wręczeniem przez wójta gminy medali za długoletnie pożycie przyznanych przez Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego i odnowienia przysięgi małżeńskiej przez cztery pary z gminy Czarny Bór. W gronie szacownych Jubilatów z 60-letnim stażem znaleźli się Maria i Tadeusz Kotasowie, a 50 lal przeżyli ze sobą Maria i Józef Adamczykowie, Janina i Antoni Piksa oraz Grażyna i Ryszard Wyszowscy. Medal z okazji Jubileuszu 50-lecia Małżeństwa przypadający w styczniu br. w imieniu swoim i zmarłego męża Władysława odebrała Krystyna Bodziony.

Po pierwszakach z Czarnego Boru, 19-osobowa grupa ich rówieśników w Witkowie stała się pełnoprawnymi uczniami społeczności szkolnej. Aktu uroczystego pasowania dokonała symbolicznym ołówkiem dyrektor GZSz-P - Anna Dziewit. Ślubowanie poprzedził występ artystyczny przygotowany przez maluchy, który oglądali, licznie zgromadzeni, dumni rodzice i krewni. Po raz pierwszy od kilku lat grupa maluchów jest tak liczna. Cieszę się, że tak wielu rodziców obdarzyło placówkę zaufaniem i posłało do niej swoje pociechy - mówił podczas uroczystości Adam Górecki, wójt gminy. Galeria zdjęć

Decyzja Polskiego Związku Biathlonu o przyznaniu organizacji gminie Czarny Bór w ostatnich dwóch latach Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, wspaniałe wyniki zawodników oraz wychowanków UKN Melafir – m.in. wicemistrzostwo świata juniorów Mateusza Janika bezsprzecznie potwierdzają, że Nasza Gmina jest kolebką polskiego biathlonu. W miniony piątek zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi oraz osoby i podmioty skupione wokół gminnego biathlonu podsumowali sezon. Spotkanie było zwieńczeniem kolejnego udanego roku jaki mają za sobą zawodnicy UKN Melafir. Do osób i firm, które wspierają działalność klubu trafiły symboliczne podziękowania. Galeria zdjęć autorstwa R. Wyszyńskiego

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie mgły ograniczającej widzialność od 50 m do 200 m. od godz. 20.00 13.11.2014 r. do godz. 09.00 dnia 14.11.2014 r.

Z okazji przypadającego 14 listopada Światowego Dnia Seniora
wszystkim Seniorom z gminy Czarny Bór
składamy serdeczne życzenia i podziękowania.
Słowa uznania kierujemy za aktywną postawę, zaangażowanie
 i chęć współpracy z samorządem gminnym.
Życzymy pogody ducha i wielu lat życia,
wypełnionego radością, szacunkiem
oraz życzliwością spotkanych na co dzień ludzi.
Niech zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość
będzie źródłem wiedzy i pomocy dla innych.

                             Sylwestra Beata Wawrzyniak                                 Adam Górecki

                             Przewodnicząca Rady Gminy                            Wójt Gminy

Kolejne pokolenie młodych adeptów oficjalnie zainaugurowało swoją przygodę z edukacją w czarnoborskim Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Pasowanie na pełnoprawnego ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej odbyło się w auli gimnazjum. Akt pasowania, którego dokonała wicedyrektor placówki – Renata Bocheńska, poprzedził występ artystyczny przygotowany przez uczniów pod czujnym okiem ich wychowawczyń. W uroczystym ślubowaniu oprócz grona pedagogicznego i uczniów uczestniczyli także rodzice i krewni maluchów. Pierwszaki będą uczęszczać w Czarnym Borze do dwóch klas – w każdej po 25 uczniów. Ciesze się, że klasy z roku na rok są coraz liczniejsze i coraz więcej rodziców posyła dzieci do naszej placówki – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Jeszcze się tam żagiel bieli, Odkryjemy miłość nieznaną, Być kobietą, te wspaniałe perełki polskiej muzyki będzie można już wkrótce usłyszeć w czarnoborskiej Gminnej Bibliotece Publicznej. 12 listopada z okazji obchodów Dnia Seniora w Czarnym Borze, na zaproszenie wójta Adama Góreckiego, wystąpi duet fantastycznych artystów – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Widowisko muzyczne gwiazd polskiej estrady zostanie poprzedzone wręczeniem medali Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie dla par z okazji Jubileuszu 50-lecia i 60-lecia Małżeństwa. Bilety na tą piękną uroczystość do nabycia w siedzibie GBP przy ul. Sportowej 43 w cenie 10 zł dostępne tylko dla Seniorów (osób powyżej 50 roku życia). Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru w porywach osiągającego prędkość do 90 km/h  od godz. 15.00 04.11.2014 r. do godz. 23.00 dnia 05.11.2014 r.

Centrum Kultury zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy Czarny Bór wraz z rodzicami 8.11.2014 r. na godz. 16.00 na przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha. Nieodpłatne wejściówki dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat dostępne są w Przedszkolu przy ul. Skalników 5a oraz sekretariacie GZSz-P przy ul. Sportowej 44 w Czarnym Borze. Więcej informacji na plakacie.

30 października 2014 r. hala w Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze zamieniła się w modowy wybieg, na którym modelki i modele prezentowali ekologiczną kolekcję. Modowe widowisko zorganizowano w ramach Gminnego Konkursu Ekologicznego „Eko-Moda”. W rywalizacji na stroje wieczorowy i dzienny wystawiło swoich reprezentantów w sumie 20 klas ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjna okazała się kl. III a, II miejsce przypadło kl. VI a, a na III miejscu podium stanęli uczniowie kl. VI z Witkowa. W gimnazjach zwyciężyła kl. II a, na II miejscu uplasowała się kl. III a, a na III pozycji kl. I c. Na laureatów w dwóch kategoriach wiekowych czekały atrakcyjne nagrody w postaci radioodtwarzaczy. W ocenie kreacji pod uwagę brano kilka kryteriów: pomysłowość i oryginalność przy projektowaniu stroju, wykorzystanie różnych odpadów i sposób prezentowania stroju.

W atmosferze pełnej patosu, wzruszeń i podniosłych chwil przebiegła uroczystość nadania Gminnemu Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Czarnym Borze imienia Józefa Pawlika. Najważniejsze wydarzenie w historii funkcjonowania placówki poprzedzone było wielomiesięczną procedurą i przygotowaniami, w które zaangażowała się nie tylko społeczność szkolna, ale także wielu mieszkańców gminy. Pasja, determinacja i chęć szkolenia młodzieży stała się dla Józefa Pawlika sensem życia. Sportowe osiągnięcia wychowankowie gminnych klubów zawdzięczają w dużej mierze właśnie jemu, a pokłosiem jego wspaniałej działalności są świetne wyniki jakie kolejne pokolenia czarnoborskich sportowców odnotowują na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. To on w młodych ludziach, jak nikt inny, umiał zaszczepić chęć sportowej rywalizacji w duchu zasady fair-play. Dlatego wybór Józefa Pawlika na Patrona GZSz-P uważam za w pełni uzasadniony – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl