MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 29.07.2014
Aktualności
Kanał RSS

Gmina Czarny Bór jest członkiem Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, od którego zakupuje wodę niezbędną do obsługi mieszkańców gminy. Woda, dostarczana mieszkańcom, pochodzi z ujęć WZWiK w Gorzeszowie i Marciszowie oraz z ujęć gminnych w Grzędach, Czarnym Borze i Borównie. Gmina miesięcznie kupuje ok. 11.000 m3 wody. Od trzech lat podejmowane są działania zmierzające do zwiększenia gminnych zasobów własnych wody, co w niedalekiej przyszłości spowoduje zmniejszenie ilości zakupywanej wody oraz częściowe uniezależnienie się od zewnętrznego dostawcy – mówi Adam Górecki, wójt gminy. Następstwem tych działań jest budowa ujęcia wody przy ul. Leśnej w Czarnym Borze. Umowa na realizację tej inwestycji została właśnie podpisana.

Wójt Gminy Czarny Bór zaprasza amatorów kolarstwa, profesjonalnych zawodników, samorządowców, kibiców oraz mieszkańców regionu na XII Festyn Sportu pn. „Szukamy następców naszych Olimpijczyków”. Sportową rywalizację 3 sierpnia poprzedzi uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej. Ale Festyn Sportu to nie tylko kolarstwo, to również współzawodnictwo na boiskach sportowych w piłce nożnej oraz siatkowej. Podobnie, jak w ubiegłych latach, dla całych rodzin organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Nie zabraknie występów zespołów muzycznych, swojskiego jadła i lokalnych potraw, a gościnność sołectwa Jaczków pozwoli spędzić letnią, sierpniową niedzielę na świeżym powietrzu w niezapomnianej atmosferze. Dokumenty uprawniające do sportowej rywalizacji do pobrania w zakładce "czytaj więcej"

W weekend przy upalnej pogodzie na boisku sportowym w Witkowie odbył się X Jubileuszowy Festyn Św. Anny. Organizatorem dwudniowej imprezy jest Rada Parafialna wraz z ks. proboszczem Januszem Ospą. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji. Konkurowano w dyscyplinach sportowych i zręcznościowych, można było posmakować regionalnych potraw i ciast upieczonych przez gospodynie. O oprawę muzyczną zadbał Chór Parafialny z Witkowa, zespół Radość, zespół ludowy Grzędowianki oraz solistka Agata Chojnowska. Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. w kaplicy Św. Anny, a wieczorem czas uczestnikom imprezy umilił występ gwiazd operowych - Nairy Ayvazyan oraz Tomasza Białka. Galeria zdjęć

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu oraz burz, lokalnie z gradem od godz. 12.00 28 lipca 2014 roku do godz. 1:00 29 lipca 2014r., podczas których opady wyniosą od 20-30 mm, miejscami 40 mm, a porywy wiatru wyniosą do 65 km/h.

Gmina Czarny Bór podpisała umowę na budowę obwodnicy Czarnego Boru – etap I: przebudowę drogi powiatowej nr 3366D na odcinku ul. Wałbrzyskiej w Czarnym  Borze. W postępowaniu przetargowym wzięło udział 6 firm, a najkorzystniejszą ofertę zaproponowało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1.130.000,00 zł., a planowany termin zakończenia zadania to koniec br. Gmina na realizację inwestycji pozyskała środki zewnętrzne w kwocie blisko 550.000,00 zł w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych” – II etap Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój”.Gmina podpisała także porozumienie z Zarządem Powiatu Wałbrzyskiego, w ramach którego Starostwo Powiatowe przekaże dotację na realizację zadania w wysokości 100.000,00 zł. Realizacja tej ważnej dla gminy inwestycji, to kolejny dobry przykład współpracy wszystkich trzech szczebli samorządu - mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Już po raz X w ostatni weekend lipca w miejscowości Witków Rada Parafialna wraz z ks. Proboszczem – Januszem Ospą organizują Festyn Św. Anny. W programie imprezy wiele atrakcji, a na niedzielny wieczór zaplanowano nie lada ucztę dla miłośników opery. Najsłynniejsze arie, czardasze i duety między innymi z takich operetek jak: ‘’Księżniczka Czardasza’’, ‘’Hrabina Marica’’, ‘’Wesoła Wdówka’’, ‘’Błękitna Maska’’, ‘’Upiór w Operze’’, My Fair Lady’’ oraz pieśni Neapolitańskie, wykonają - Naira Ayvazyan oraz Tomasz Białek. Szczegółowe informacje na plakacie. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie!

Strategiczna gra planszowa, uznawana przez Komitet Olimpijski za dyscyplinę sportu - potocznie szachy, cieszy się wśród mieszkańców gminy Czarny Bór niesłabnącą popularnością od wielu lat. W niedzielę - 10 sierpnia na auli gimnazjum w Czarnym Borze zostanie rozegrany XVI Parafialny Turniej Szachowy „Pod Borem". Organizatorem szachowej rywalizacji jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Czarny Bór oraz Urząd Gminy w Czarnym Borze. Miłośników dyscypliny Garriego Kasparowa zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania swojego uczestnictwa. Szczegółowe informacje na plakacie.

Przebieg prac budowlanych, postępy w budowie oraz środki pozyskane na realizację inwestycji były tematem konferencji prasowej, która odbyła się na placu budowy Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze. Na konferencji prasowej dr Jerzy Tutaj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego poinformował o podjęciu, dzień wcześniej, Uchwały przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznającej gminie dofinansowanie z budżetu województwa kwotą 500.000,00 zł. Wójt gminy w obecności radnych gminnych, sołtysów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz członków Młodzieżowej Rady Gminy zaprezentował postęp prac.

Letnia, słoneczna pogoda sprzyja intensywnym pracom prowadzonym na drogach gminnych. Trwa odbudowa i przebudowa dróg w Witkowie, Grzędach, Grzędach Górnych i Borównie. W Borównie wykonano już podbudowę zasadniczą oraz położono krawężniki. Kolejnym etapem prac będzie warstwa ścieralna. Prace idą pełną parą, a ich efekty widać z dnia na dzień. Już wkrótce mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z nowych i zmodernizowanych dróg, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort zarówno dla pieszych jak i kierowców – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

W związku z chorobą pracownika na czas jego nieobecności Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze czynna jest od godz. 14.00 do 18.00 od poniedziałku do środy oraz w piątek, w czwartek – nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Centrum Kultury w Czarnym Borze zaprasza na Piknik Rodzinny i I Turniej Koszykówki o puchar Wójta Gminy. Wszystkie informacje zamieszczone są na plakacie. Zachęcamy do sportowej rywalizacji w sobotnie przedpołudnie – 12 lipca.

Od 7 lipca trwa nabór kandydatów do Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, który zakończy się 5 sierpnia 2014 r. Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego stanowi organ konsultacyjny i opiniodawczy, a powołuje ją Marszałek Województwa na podstawie Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegółowe informacje o naborze kandydatów zostały zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego http://www.umwd.dolnyslask.pl/organizacje-pozarzadowe. Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalności na terenie województwa dolnośląskiego do zgłaszania kandydatów na członków Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W piątkowe przedpołudnie - 4 lipca, dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do świetlic w gminie Czarny Bór oficjalnie rozpoczęła wakacje. Inauguracji dwumiesięcznego wypoczynku towarzyszyło ognisko z kiełbaskami oraz atrakcje przygotowane przez Centrum Kultury. Wójt gminy wręczył podopiecznym świetlic nagrody w formie gier planszowych oraz gadżetów promocyjnych. Otrzymane upominki zostały przekazane młodym ludziom w ramach zadania realizowanego przez Gminę Czarny Bór pn. Akcja Edukacyjna „Cztery pory roku w ekologicznym oku”, a współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Od 16 czerwca na terenie całej Polski została wprowadzona Karta Dużej Rodziny w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, który przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Lista miejsc i wysokość zniżek jest aktualizowana na bieżąco i dostępna jest na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl