MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 01.10.2014
Aktualności
Kanał RSS

Zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji drogowej w gminie Czarny Bór. Całkowita wartość przebudowy ul. Jasnej na długości 500 m. wyniosła ponad  400.000,00 zł. Gmina pozyskała na ten cel środki zewnętrzne z budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie blisko 130.000,00 zł.

W sobotnie przedpołudnie na stadionie w Czarnym Borze, druhowie zrzeszeni w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych rywalizowali w Powiatowych Zawodach w Sporcie OSP. Zawodnicy konkurowali drużynowo m.in. w sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych. W szranki stanęło 12 ekip – 5 jednostek OSP z gminy Czarny Bór oraz drużyny z Mieroszowa, Zagórza Śląskiego, Gorc, Boguszowa i Głuszycy Górnej (w tym 2 młodzieżowe z Gorc i Zagórza Śląskiego). Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z OSP z Jaczkowa, na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Boguszowa, III miejsce przypadło ochotnikom z Witkowa. W rywalizacji młodzieżowej triumfowała drużyna OSP z Zagórza Śląskiego.

Decyzją Kapituły Plebiscytu Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner województwa Dolnośląskiego Gmina Czarny Bór, otrzymała tytuł Lider Przedsiębiorczości m.in. za tworzenie programów i wykorzystanie środków unijnych oraz współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami. Statuetkę wraz z certyfikatem podczas Gali Plebiscytu, która odbyła się 19 września 2014 r. w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław, odebrał Adam Górecki – wójt gminy. Bardzo się cieszę, że współpraca gminy z przedsiębiorcami oraz działania podejmowane w ostatnich latach, a polegające na pozyskaniu ogromnych środków zewnętrznych, zostały docenione przez Kapitułę Plebiscytu – mówi Adam Górecki, wójt gminy. 8 września 2014 r. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Kapituły Plebiscytu Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner województwa Dolnośląskiego. Członkowie Kapituły przyznali tytuły Liderów w poszczególnych dziedzinach życia społecznego, m.in. w gospodarce, przedsiębiorczości, turystyce, infrastrukturze oraz rolnictwie. Przyznano również główne tytuły: Gminy, Miasta, Powiatu, Wójta, Burmistrza oraz Starosty Roku.

Już dziś zapraszamy serdecznie zawodników trenujących biathlon oraz kibiców na zawody, które odbędą w dniach 26-27.09.2014 r. na stadionie sportowym w Czarnym Borze.

W dniu 26 sierpnia br. odbyło się przekazanie placu pod budowę I etapu obwodnicy Czarnego Boru firmie wykonawczej. Data przekazania placu budowy stanowi historyczny moment dla mieszkańców gminy Czarny Bór. Gmina na przestrzeni ostatnich 30 lat nigdy nie była tak blisko od realizacji kluczowej i długo oczekiwanej inwestycji. W przekazaniu placu budowy uczestniczył Andrzej Lipiński – wicestarosta wałbrzyski. Oddany do użytku most powiatowy przy ul. Wałbrzyskiej w Czarnym Borze to inwestycja, która wesprze realizację kolejnej, a mianowicie rozpoczętej właśnie budowy obwodnicy miejscowości – mówi Andrzej Lipiński. Cieszy mnie, że w tak krótkim czasie, bo niespełna 3 lat udało się przejść cała procedurę projektową, uzyskać dofinansowanie z dwóch źródeł, wyłonić wykonawcę i rozpocząć budowę. Wierzę, że jeśli tempo prac będzie tak imponujące jak do tej pory, to w ciągu najbliższych 2 lat uda nam się wybudować całą obwodnicę – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Powiatowe Zawody w Sporcie Pożarniczym Ochotniczych Straży Pożarnych odbędą się 20 września 2014 r. na stadionie sportowym w Czarnym Borze. Wezmą w nich udział druhowie zrzeszeni w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Wałbrzyskiego. Zawodnicy będą konkurować drużynowo m.in. w sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych. W szranki stanie 12 ekip – 5 jednostek OSP z gminy Czarny Bór oraz drużyny z Mieroszowa, Zagórza Śląskiego, Gorc, Boguszowa i Głuszycy Górnej (w tym 2 młodzieżowe z Gorc i Zagórza Śląskiego). Start zawodów – godz. 10.00.

W słoneczną niedzielę – 14 września 2014 r. przedstawiciele sołectwa Witków wraz z zespołem muzycznym Radość reprezentowali Powiat Wałbrzyski w Konkursie Wieńca Dożynkowego podczas odbywających się w Strzegomiu – Dożynek Wojewódzkich. Grupa wieńcowa z Witkowa wygrała rywalizację w Konkursie Wieńca Dożynkowego na  poziomie powiatowym podczas czarnoborskich Dożynek Gminnych. Mieszkańcy gminy Czarny Bór uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. odprawionej w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu, a następnie udali się na rynek, by tam zaprezentować i ośpiewać wieniec w Wojewódzkim Konkursie Wieńca Dożynkowego.

Słoneczna pogoda, wspaniała atmosfera i wiele atrakcji towarzyszyło dzieciom i młodzieży z gminy Czarny Bór, którzy z inicjatywy Adama Góreckiego – wójta gminy, 12 września zwiedzali Warszawę. W skład reprezentacji gminy weszli młodzież i dzieci z placówek wsparcia dziennego oraz członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Czarny Bór, którzy zwiedzali Parlament, poznali kulisy tworzenia programów telewizyjnych w siedzibie TVP oraz skorzystali z niezliczonej bazy urządzeń naukowo-dydaktycznych w Centrum Nauki Kopernik. W Sejmie odbywało się akurat posiedzenie, w Telewizji trafiliśmy na nagranie programu Jaka to melodia, a najfajniejsza zabawa była w Centrum Kopernika, aż nie chciało się wracać do domu – mówi jedno z dzieci uczestniczące w wycieczce.

Centrum Kultury w Czarnym Borze zaprasza wszystkie panie z gminy Czarny Bór na zajęcia AEROBIKU. Preferujesz aktywne spędzanie wolnego czasu, chcesz poprawić swoje samopoczucie i mieć szczupłą sylwetkę? - te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Start już w najbliższy czwartek - 18 września. Szczegóły na plakacie.

 

Fundacja „Inceptum”  w partnerstwie z Gminą Czarny Bór zakończyła realizację Projektu pt. „Przełącz energię” z Działania IX, Poddziałania  9.5. POKL współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na inicjatywę mieszkańców gminy. Program był skierowany do 50 uczniów i uczennic gimnazjum w GZSz-P w Czarnym Borze. Dzięki działaniom projektowym uczestnicy uzupełnili deficyty wiedzy i umiejętności z matematyki, fizyki  i informatyki. Dowiedzieli się co to przedsiębiorczość. Powołali do życia Szkolny Ośrodek Kariery, który już na trwale będzie działał w gimnazjum. Odwiedzili zreformowane szkoły techniczne w Wałbrzychu i Kamiennej Górze, lokalne zakłady pracy, WSSE w Wałbrzychu i DARR w Szczawnie.

Stowarzyszenie „Dolnośląski Kongres Kobiet" we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu i „Kobiecankami" serdecznie zaprasza do udziału w Regionalnym Dolnośląskim Kongresie Kobiet, który obędzie się 13 września. Szczegóły na plakacie.

W miniony weekend w Dusznikach Zdroju podczas Mistrzostw Polski w biathlonie letnim na nartorolkach świetnie spisali się zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór, którzy zdobyli aż 5 medali. W biegu sprinterskim IV miejsce wśród seniorów i I miejsce w rywalizacji juniorów zajął Wicemistrz Świata juniorów - Mateusz Janik (wychowanek UKN Melafir obecnie AZS AWF Wrocław), I miejsce w rywalizacji juniorów młodszych zdobył Bartłomiej Filip, VI miejsce w kategorii juniorek młodszych zajęła Paulina Król. W drugim dniu rywalizacji w biegu pościgowym Mateusz Janik zajął VI miejsce wśród seniorów i II miejsce w kategorii juniorów. Ponownie w kategorii juniorów młodszych bezkonkurencyjnym okazał się Bartłomiej Filip na strzelnicy pomylił się tylko jeden raz, a wśród juniorek młodszych III miejsce zajęła Paulina Król. Wśród seniorów w biegu sprinterskim i pościgowym najlepszy okazał się Krzysztof Pływaczyk (były wychowanek UKN Melafir obecnie BKS WP Kościelisko).

W dniu 25 sierpnia 2014r. zawarto umowę z firmą "TRAKO" WIERZBICKI I WSPÓLNICY S.J., z siedzibą we Wrocławiu na opracowanie Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego dla 22 Gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej, tj.: Gmina Boguszów-Gorce, Gmina Czarny Bór, Gmina Dobromierz, Gmina Głuszyca, Gmina Jaworzyna Śląska, Gmina Jedlina-Zdrój, Gmina miejska Kamienna Góra, Gmina Kamienna Góra, Gmina Lubawka, Gmina Marcinowice, Gmina Mieroszów, Gmina miejska Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Strzegom, Gmina Szczawno-Zdrój, Gmina miejska Świdnica, Gmina Świdnica,  Gmina Świebodzice, Gmina Walim, Gmina Żarów.


Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu, możliwy grad od godz. 11.00 - 8 września do godz. 24.00 - 8 września br., podczas których opady deszczu wyniosą 15-25 mm, a lokalnie 40 mm.

W radosnej atmosferze, przy akompaniamencie muzycznym Zespołów Ludowych i wbrew deszczowej pogodzie w ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Czarnoborskie Dożynki Gminne i Święto Pieroga. Obchody dożynkowe rozpoczęły się tradycyjnie, od Mszy Św. odprawionej na placu przy kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Uczestnicy nabożeństwa przed świątynią otrzymywali ręcznie robione kotyliony dożynkowe przygotowane przez podopiecznych gminnych świetlic. Biskup Legnicki - Jego Ekscelencja dr hab. ks. Zbigniew Kiernikowski powitał tłumnie zgromadzonych pod kościołem mieszkańców gminy oraz przybyłych gości. Pobłogosławił przyniesione kłosy zbóż, kwiaty i zioła uformowane w postaci wieńców dożynkowych, a następnie zaprosił wszystkich do wspólnej liturgii. Oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Janicki nadała obrzędom niezwykłe podniosły charakter.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl