MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 21.12.2014
Aktualności
Kanał RSS

Z przykrością zawiadamiamy, że Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji, którego Gmina Czarny Bór jest członkiem, podniósł taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Z dniem 1 stycznia 2015 roku będą się one kształtować następująco:
- stawka za 1m³ wody wynosić będzie - 5,48 zł. brutto,
- stawka za 1m³ ścieków wynosić będzie - 8,66 zł. brutto,
- stawka za przyłączenie do urządzeń wodociągowych- 119,62 zł. brutto,
- stawka za przyłączenie do urządzeń kanalizacyjnych - 110,42 zł. brutto.

Uchwała Zgromadzenia WZWiK z dnia 5.12.2014 r. - kliknij tutaj

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2014 r. (środa) Urząd Gminy
oraz Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Bank BGŻ O/w Czarnym Borze
będą nieczynne.
W tym roku kalendarzowym 1 listopada przypadał w sobotę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pracodawca ma obowiązek udzielenia pracownikom dodatkowego dnia wolnego. Na podstawie Zarządzenia Nr 59/2014 Wójta Gminy Czarny Bór z dnia 28.10.2014 r. oraz Zarządzenia Nr 11/2014 Kierownika ZGKiM ustala się dzień 24 grudnia 2014 r. dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy, ZGKiM oraz Banku BGŻ O/w Czarnym Borze.
Za niedogodności przepraszamy.

Stało się już tradycją, że Ośrodek Pomocy Społecznej, organizuje Spotkanie Wigilijne dla mieszkańców gminy Czarny Bór w trudnej sytuacji życiowej. Przedświąteczne spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2014 r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Sportowej 43 w Czarnym Borze. Dla uczestników przewidziano transport bezpłatnymi środkami komunikacji - rozkład jazdy kliknij tutaj.

Uchwałą Rady Gminy Czarny Bór z 30.06.2014 roku obniżeniu ulegną od 1 stycznia 2015 roku stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przypominamy mieszkańcom gminy o konieczności wypełnienia deklaracji dotyczącej w/w opłaty. Deklaracje należy złożyć do końca grudnia 2014 roku w Biurze Podawczym Urzędu Gminy w Czarnym Borze, parter, pokój nr 1. Informacje o zmianach dotyczących opłat dostępne pod nr telefonu 74 8450-029. 


Uchwała Nr XLII/220/2014

Załącznik Nr 1 - deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy

Załącznik Nr 2 - deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru w porywach do 80 km/h do godz. 04.00 dnia 13.12.2014 r.

Zmagania sportowe w duchu zasady fair-play, determinacja i wola walki towarzyszyły rozegranemu w Czarnym Borze Turniejowi Czarny Bór Open oraz Pucharowi Polski Seniorek w Zapasach Kobiet. Hala GZSz-P w miniony weekend zamieniła się w arenę konkurujących ze sobą na matach ponad 200 zawodniczek z 12 krajów Europy, którym towarzyszą sztaby szkoleniowe, sędziowie oraz wierni kibice. Historia gminy Czarny Bór nierozerwalnie związana jest z zapasami. Z Jaczkowa pochodzą Olimpijczycy w tej dyscyplinie - bracia Lipieniowie. Cieszę się, że już od kilku lat w każdy pierwszy weekend grudnia Czarny Bór staje się areną zmagań zapaśniczych na międzynarodowym poziomie - mówił Adam Górecki, wójt gminy. Na początku zapaśniczej rywalizacji wręczono odznaczenia przyznane przez Polski Związek Zapaśniczy. Zbigniew Grudzień – wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego ds. Zapasów Kobiet wręczył złote Odznaki PZZ, które otrzymali wójt Czarnego Boru Adam Górecki i działacz ULZKS Heros Zdzisław Pilczuk. Srebrną Odznaką PZZ wyróżniono posłankę Izabelę Katarzynę Mrzygłocką.

W sobotnie przedpołudnie w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym zorganizowano  Jarmark Bożonarodzeniowy i spotkanie ze Św. Mikołajem. Na mieszkańców gminy czekało wiele świątecznych ozdób i kolorowych elementów, z których powstaną przepiękne kompozycje. Natomiast dla najmłodszych, w sali widowiskowej, prowadzono animacje, których zwieńczeniem było spotkanie ze Św. Mikołajem. Jarmark będzie funkcjonował jeszcze w poniedziałek i wtorek w godzinach od 10.00 do 18.00.

Tradycyjnie jak co roku, początkiem grudnia, dzieci z gminy Czarny Bór odwiedził Św. Mikołaj. Św. Mikołaj w towarzystwie wójta gminy, zastępcy wójta oraz dyrektor GZSz-P najpierw udał się do przedszkolaków i uczniów w Witkowie, następnie do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w Czarnym Borze. Każda grupa w podziękowaniu za upominek zaprezentowała umiejętności wokalne i instrumentalne w krótkim programie artystycznym.

Od dnia  25 listopada 2014 r. mieszkańcy gminy Czarny Bór mogą nieodpłatnie oddawać wysegregowane odpady do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanych w Kamiennej Górze i Boguszowie-Gorcach. Prosimy zapoznać się z zamieszczonymi regulaminami oraz szczegółową informacją dotyczącą funkcjonowania PSZOK.

Informacja o zasadach funkcjonowania PSZOK

Regulamin PSZOK w Kamiennej Górze

Regulamin PSZOK w Boguszowie Gorcach

 

Mateusz Janik - mieszkaniec gminy i wychowanek klubu biathlonowego UKN Melafir wszedł w skład pięcioosobowej Rady Zawodniczej powołanej przy Polskim Związku Biathlonu. Rada ma funkcjonować zgodnie ze Statutem PZB i będzie zajmować się bieżącymi sprawami dotyczącymi zawodników kadr narodowych, rozwiązywaniem problemów oraz promocją biatlonu w Polsce. Poza Mateuszem, w składzie Rady znaleźli się czołowi biathloniści, których mieliśmy okazję gościć podczas odbywających się w Czarnym Borze Mistrzostw Polski w biathlonie letnim: Weronika Nowakowska-Ziemniak - przewodnicząca Rady, Krystyna Guzik - zastępca przewodniczącej Rady, Katarzyna Wołoszyn - sekretarz oraz Krzysztof Guzik.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazuje apel do polskich podróżnych otrzymany od Czeskich Kolei. Połączenia kolejowe z Czechami są praktycznie przerwane. W związku z trwającą gołoledzią w całych Czechach zatrzymany został niemal w całości ruch kolejowy. Dlatego kierownictwo Czeskich Kolei zaapelowało do polskich podróżnych, aby w najbliższych co najmniej kilkunastu godzinach zrezygnowali z podróży pociągami przez Czechy. Dotyczy to między innymi połączenia w obie strony na trasie Warszawa - Wiedeń ekspresem Chopin. W całych Czechach służby drogowe i energetyczne walczą od wczorajszego wieczora ze skutkami gołoledzi. Nie jeżdżą pociągi, w większych miastach stoją tramwaje i trolejbusy.

Z okazji przypadającego 4 grudnia Górniczego Święta
składam najserdeczniejsze życzenia
Wszystkim Górnikom, a także Czarnoborskim Skalnikom -
bezpiecznej pracy, zawodowego spełnienia i wszelkiej pomyślności.
Niech radosne przeżywanie Święta Patronki przemysłu wydobywczego – Św. Barbary,
towarzyszy Wam i Waszym Rodzinom przez cały rok.

                                                                                      Adam Górecki, wójt gminy

1 grudnia w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze odbyła się I Sesja Rady Gminy Czarny Bór w kadencji 2014-2018. Po sprawozdaniu Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej z przebiegu i o wynikach wyborów do Rady Gminy, radni złożyli ślubowanie i otrzymali zaświadczenia o wyborze. Następnie ślubowanie na Wójta Gminy złożył Adam Górecki. Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy udzielili mi tak ogromnego 85% poparcia (najlepszy wynik w Aglomeracji Wałbrzyskiej) przy bardzo dobrej frekwencji na poziomie ok. 55%. Jestem dumny, że obdarzono mnie po raz kolejny ogromnym zaufaniem. Gmina Czarny Bór dzisiaj jest zupełnie inna niż cztery lata temu, bardziej dynamiczna i nowoczesna. Czarnoborski samorząd osiąga coraz lepsze wskaźniki w wielu dziedzinach, ale żeby utrzymać dotychczasowy poziom rozwoju musimy mądrze wykorzystać kolejne lata  – mówił Adam Górecki.

Powiat Wałbrzyski i Stowarzyszenie Górali Czarnoborskich zapraszają na Adwentowe Posiady Góralskie, które tym razem odbędą się w świetlicy w Jaczkowie o godz. 17.00 4 grudnia. W imieniu organizatorów, zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl