MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 24.07.2014
Aktualności
Kanał RSS

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu oraz burz, lokalnie z gradem 23 lipca 2014 roku w godz. od 12.00 do godz. 23.00, podczas których opady wyniosą od 45-85 mm, miejscami 35 mm, a porywy wiatru wyniosą do 70 km/h.

Przebieg prac budowlanych, postępy w budowie oraz środki pozyskane na realizację inwestycji były tematem konferencji prasowej, która odbyła się na placu budowy Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze. Na konferencji prasowej dr Jerzy Tutaj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego poinformował o podjęciu, dzień wcześniej, Uchwały przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznającej gminie dofinansowanie z budżetu województwa kwotą 500.000,00 zł. Wójt gminy w obecności radnych gminnych, sołtysów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz członków Młodzieżowej Rady Gminy zaprezentował postęp prac.

Wójt Gminy Czarny Bór zaprasza amatorów kolarstwa, profesjonalnych zawodników, samorządowców, kibiców oraz mieszkańców regionu na XII Festyn Sportu pn. „Szukamy następców naszych Olimpijczyków”. Sportową rywalizację 3 sierpnia poprzedzi uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej. Ale Festyn Sportu to nie tylko kolarstwo, to również współzawodnictwo na boiskach sportowych w piłce nożnej oraz siatkowej. Podobnie, jak w ubiegłych latach, dla całych rodzin organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Nie zabraknie występów zespołów muzycznych, swojskiego jadła i lokalnych potraw, a gościnność sołectwa Jaczków pozwoli spędzić letnią, sierpniową niedzielę na świeżym powietrzu w niezapomnianej atmosferze. Dokumenty uprawniające do sportowej rywalizacji do pobrania w zakładce "czytaj więcej"

Letnia, słoneczna pogoda sprzyja intensywnym pracom prowadzonym na drogach gminnych. Trwa odbudowa i przebudowa dróg w Witkowie, Grzędach, Grzędach Górnych i Borównie. W Borównie wykonano już podbudowę zasadniczą oraz położono krawężniki. Kolejnym etapem prac będzie warstwa ścieralna. Prace idą pełną parą, a ich efekty widać z dnia na dzień. Już wkrótce mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z nowych i zmodernizowanych dróg, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort zarówno dla pieszych jak i kierowców – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

Już po raz X w ostatni weekend lipca w miejscowości Witków Rada Parafialna wraz z ks. Proboszczem – Januszem Ospą organizują Festyn Św. Anny. W programie imprezy wiele atrakcji, a na niedzielny wieczór zaplanowano nie lada ucztę dla miłośników opery. Najsłynniejsze arie, czardasze i duety między innymi z takich operetek jak: ‘’Księżniczka Czardasza’’, ‘’Hrabina Marica’’, ‘’Wesoła Wdówka’’, ‘’Błękitna Maska’’, ‘’Upiór w Operze’’, My Fair Lady’’ oraz pieśni Neapolitańskie, wykonają - Naira Ayvazyan oraz Tomasz Białek. Szczegółowe informacje na plakacie. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie!

W związku z chorobą pracownika na czas jego nieobecności Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze czynna jest od godz. 14.00 do 18.00 od poniedziałku do środy oraz w piątek, w czwartek – nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Centrum Kultury w Czarnym Borze zaprasza na Piknik Rodzinny i I Turniej Koszykówki o puchar Wójta Gminy. Wszystkie informacje zamieszczone są na plakacie. Zachęcamy do sportowej rywalizacji w sobotnie przedpołudnie – 12 lipca.

Od 7 lipca trwa nabór kandydatów do Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, który zakończy się 5 sierpnia 2014 r. Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego stanowi organ konsultacyjny i opiniodawczy, a powołuje ją Marszałek Województwa na podstawie Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegółowe informacje o naborze kandydatów zostały zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego http://www.umwd.dolnyslask.pl/organizacje-pozarzadowe. Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalności na terenie województwa dolnośląskiego do zgłaszania kandydatów na członków Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W piątkowe przedpołudnie - 4 lipca, dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do świetlic w gminie Czarny Bór oficjalnie rozpoczęła wakacje. Inauguracji dwumiesięcznego wypoczynku towarzyszyło ognisko z kiełbaskami oraz atrakcje przygotowane przez Centrum Kultury. Wójt gminy wręczył podopiecznym świetlic nagrody w formie gier planszowych oraz gadżetów promocyjnych. Otrzymane upominki zostały przekazane młodym ludziom w ramach zadania realizowanego przez Gminę Czarny Bór pn. Akcja Edukacyjna „Cztery pory roku w ekologicznym oku”, a współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Od 16 czerwca na terenie całej Polski została wprowadzona Karta Dużej Rodziny w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, który przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Lista miejsc i wysokość zniżek jest aktualizowana na bieżąco i dostępna jest na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl.

Gmina Czarny Bór w kwietniu br. złożyła wniosek do Fundacji V4Sport w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację PZU na lokalizację Trasy Zdrowia w pobliżu stadionu sportowego w Czarnym Borze. W maju opublikowano wyniki i na 150 złożonych wniosków - nasz, podobnie jak 34 innych gmin z całej Polski, przeszedł do kolejnego etapu. Nie był to jednak koniec rywalizacji, ponieważ po weryfikacji lista finalistów miała liczyć tylko 30 gmin. Przez cały czerwiec trwały konsultacje społeczne oraz spotkania z mieszkańcami, podczas których dzielono się pomysłami na animacje oraz wykorzystanie urządzeń rekreacyjnych, które zostaną umieszczone na trasie. Wspólna praca wielu osób znalazła odzwierciedlenie, w nagranym przez czarnoborską młodzież, filmiku https://www.youtube.com/watch?v=prUvHJjnUmM. 30 czerwca br. została opublikowana  lista zwycięzców, a wśród nich znalazła się gmina ludzi z pasją - Czarny Bór.

Na terenie gminy Czarny Bór rozpoczęły się prace mające na celu odbudowę dróg gminnych. W Grzędach i Grzędach Górnych zostanie odbudowanych i przebudowanych 800 m. nawierzchni na kwotę blisko 0,8 mln zł. W Borównie jest to odcinek 250 m o wartości ok. 220.000,00 zł. W Witkowie odbudowa dróg gminnych odbywać się będzie na dwóch odcinkach o dł. w sumie 1 km na kwotę prawie 1 mln zł. Większość zadań otrzymała dofinansowanie w ramach dotacji z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – podkreśla Adam Górecki, wójt gminy.

Na dzisiejszej Sesji Rady Gminy wójt zaproponuje radnym obniżenie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obecnie ustalone stawki obowiązywały od ubiegłego roku. Stawka za zabierane i odbierane odpadów w sposób selektywny będzie wynosić po zmianach 12,00 zł/miesięcznie za osobę przy aktualnie obowiązującej – 15,05 zł., a w przypadku odpadów niesegregowanych 17,00 zł/miesięcznie za osobę przy obecnie obowiązującej - 17,50 zł. Obniżeniu ulegną także stawki w gospodarstwach liczących 4 i więcej osób i będą się kształtowały następująco – w przypadku odpadów selektywnych 45,00 zł przy obecnie obowiązującej stawce 49,40 zł oraz w drugim przypadku 59,00 zł przy obowiązującej do tej pory 59,40 zł. Po roku funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Czarny Bór oraz przeprowadzonej analizie podjąłem decyzję o obniżeniu stawek. Mam nadzieję, że radni przychylą się do mojej propozycji – mówi Adam Górecki, wójt gminy.

W roku 2014 przypada 25 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W ramach Jubileuszu realizowany jest projekt „Szkoła z Prawami Dziecka", w który zaangażował się Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze. Projekt, autorstwa UNICEF, podkreśla znaczenie najbardziej uniwersalnego dokumentu stanowiącego o prawach dziecka, ale także znaczenie osób dorosłych, które dbają o rozwój, bezpieczeństwo oraz przestrzegają praw najmłodszych. Dzieci z klas I-III gminnej placówki nagrodziły przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy w codziennej pracy dokładają wszelkich starań, by wychodzić naprzeciw potrzebom dzieci. W celu wyłonienia laureatów odznaczenia „Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka" przeprowadzono wybory.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl