MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 04.08.2015
Aktualności
Kanał RSS

 

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze zawiadamia, że w dniu 4 sierpnia 2015 r. od godz. 9:00 do godz. 11:00 w związku z prowadzonymi pracami na sieci wodociągowej nastąpią krótkotrwałe przerwy w dostarczaniu wody dla mieszkańców wsi Borówno. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Proces komputeryzacji czarnoborskiej biblioteki został zakończony. Od tej pory czytelnicy mogą mieć wgląd do swojego konta czytelniczego rejestrując się na platformie elektronicznej szukamksiążki.pl dostępnej na stronie internetowej naszej biblioteki www.biblioteka.czarnybor.pl w zakładce z prawej strony: Katalog książek MAK+
Usługa ta umożliwia czytelnikowi sprawdzenie bieżącego statusu książki ( tzn. czy jest w zasobach naszej bądź innej biblioteki, czy jest na półce lub w wypożyczeniu), sprawdzić, kiedy upływa termin zwrotu książki do biblioteki, wypożyczoną książkę w razie potrzeby ją prolongować. System również na kilka dni przed upływem terminu zwrotu zbiorów bibliotecznych automatycznie przypomina mailowo lub sms. Można też dokonać rezerwacji książek.
Zapraszamy zatem do korzystania z nowej usługi!

Zapraszamy chętnych mieszkańców Dolnego Śląska do wystawienia swoich wyrobów rękodzielniczych, artystycznych oraz płodów rolnych podczas największych w regionie Dożynek Gminnych i Święta Pieroga, które odbędą się 06.09.2015r. na stadionie w Czarnym Borze. Jeśli wytwarzasz samodzielnie produkty rękodzielnicze w przeróżnych dziedzinach, pieczesz chleby lub samodzielnie wykonujesz przetwory, malujesz obrazy lub rzeźbisz, wyplatasz kosze lub robisz biżuterię, haftujesz albo szyjesz pluszowe misie, hodujesz płody rolne lub robisz pyszne przetwory.....jednym słowem jeśli chcesz nieodpłatnie zaprezentować i sprzedawać swoje wyroby podczas Dożynek zgłoś się do 24.08.15 r. do dyrektora Centrum Kultury pana Grzegorza Łuczko pod nr tel. 74/8450242. Serdecznie zapraszamy!

W najbliższą sobotę przypada 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, które miało za cel wypędzenie Niemców okupujących Warszawę. Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, a skończyło 3 października 1944. Na siły niemieckie liczące 27 tys. żołnierzy wyruszyła armia składająca się z 47,5 tys. żołnierzy polskich. W wyniku dobrej organizacji, dobrego sprzętu wojskowego należącego do Rzeszy oraz brak pomocy dla Polaków (która była obiecana przez ZSRR), spowodowała, że próba wypędzenie Niemców zakończyła się niepowodzeniem.

Wakacyjne zajęcia w Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się 30.06. 2015 r. wspólnym ogniskiem, w trakcie którego prelekcję o bezpieczeństwie wygłosił pan dzielnicowy Mariusz Taras. Następnie zajęcia odbywały się we wszystkich świetlicach w ramach harmonogramu:
Poniedziałki pod hasłem „Sportowe poniedziałki"- prowadzone były zajęcia ruchowe i sportowe na świetlicach (gry w piłkę, w zbijaka, badmintona itp.), a 27.07 w Witkowie odbył się Turniej Piłki Nożnej w którym wzięło udział Ok. 60 dzieci podzielonych na 8 drużyn w 2 kategoriach wiekowych. Przyznano też puchary dla najlepszych strzelców i bramkarzy turnieju
.

W ostatni weekend w Witkowie odbył się XI Festyn Św. Anny. Mieszkańcy Witkowa po raz kolejny zbierali pieniądze na remont świątyni i kaplicy. Dwudniową imprezę zorganizowała rada parafialna wraz z ks. proboszczem Januszem Ospą. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji. Konkurowano w dyscyplinach sportowych i zręcznościowych, dzieci miały do dyspozycji kilka dmuchańców, malowanie twarzy, tatuarze transparentne, konkursy plastyczne. Można też było posmakować regionalnych potraw i ciast upieczonych przez gospodynie. O oprawę muzyczną zadbał chór parafialny z Witkowa, zespoły Radość i Grzędowianki oraz gościnnie „Dobromierzanie" z Dobromierza i „Sokolik" z Karpnika. Sobota zakończyła się przy zabawie tanecznej a niedzielne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kaplicy Św. Anny.

 

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze informuje, że w związku z pracami w dniu 28 lipca 2015 r. na sieci wodociągowej we wsi Jaczków mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w dostawie wody. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wyrażenia opinii, które posłużą w tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023. Poniżej znajdą Państwo ankiety, które mają na celu poznanie rzeczywistych potrzeb i pomysłów mieszkańców gmin Lubawka, Kamienna Góra, Marciszów, Stare Bogaczowice, Mieroszów, Czarny Bór, Szczawno Zdrój, Boguszów Gorce.

Dostępne ankiety można wypełnić klikając w linki „wersja do pobrania":

Określenie poziomu życia, badanie kanałów komunikacji - wersja do pobrania

Potrzeby, zasoby i kierunki rozwoju Lokalnej Strategii Rozwoju - wersja do pobrania

Podziel się z nami swoim pomysłem - wersja do pobrania

Prace nad LSR będą trwały do końca października i na każdym etapie będą trwały konsultacje dotyczące tego dokumentu.

Zakończyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"- etap regionalny. Do konkursu na terenie działania PT KRUS w Wałbrzychu, Bystrzycy Kłodzkiej, Świdnicy oraz Ząbkowic Śląskich w 2015 roku przystąpiło 15 rolników, którzy dokonali na terenie swoich gospodarstw różnego rodzaju usprawnień i inwestycji poprawiających bezpieczeństwo pracy. Spośród nich komisja, której przewodniczył Kierownik PT KRUS w Wałbrzychu, Przemysław Grzybowski, przeprowadziła ocenę gospodarstw pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy, profilaktyki przeciwpożarowej oraz ich estetyki. Oceniane były takie elementy środowiska pracy rolnika jak: podwórze, budynki gospodarcze, ciągniki rolnicze, maszyny rolnicze, pilarki tarczowe, obsługa zwierząt, estetyka gospodarstw.

28.07.2015 r. (tj. wtorek) w godz. od 14:00 do 18:00 w Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Czarnym Borze udzielane będą bezpłatne porady, konsultacje ekspertów ZUS m.in. w zakresie ustalania prawa do świadczeń, zasad podlegania ubezpieczeniom. Dodatkowo będzie można założyć bezpłatne konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), dzięki któremu osoba ubezpieczona może zobaczyć, czy płatnik składek zgłosił ją oraz członków rodziny do ubezpieczeń, sprawdzić stan swojego konta w ZUS lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury. Osoba pobierająca świadczenia z ZUS może sprawdzić szczegółowe informacje o otrzymywanych świadczeniach, zarezerwować wizytę w ZUS oraz sprawdzić swoje zaświadczenia lekarskie ZUS ZLA.
Zapraszamy do skorzystania z oferowanego poradnictwa, udostępnianych w tym zakresie ulotek i możliwości założenia konta na PUE.

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze - sprzedają śmierć!
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.
800 060 800 - Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

Dokonując podsumowania konsultacji społecznych projektu „Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej", dziękujemy serdecznie za liczne zainteresowanie wszystkim osobom, które zechciały zapoznać się i wyrazić swoją opinię na temat zaprezentowanych planów rozwoju transportu publicznego na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Parafia Zwiastowania NMP w Witkowie Śl. zaprasza na XI FESTYN PARAFIALNY Z OKAZJI ŚW. ANNY, który odbędzie się w dniach 25.07 - 26.07.2015.
Rozpoczęcie Festynu w sobotę o godz. 15.00 na boisku sportowym w Witkowie a Niedzielne Świętowanie rozpocznie się od uroczystej Mszy świętej w kaplicy Św. Anny o godzinie 12.00.
W czasie dwudniowych uroczystości odbędą się występy zespołów: „Dobromierzanie" z Dobromierza, „Sokolik" z Karpnika, „Sekret" z Boguszowa-Gorc, „Radość" z Witkowa, „Grzędowianki" z Grząd.
Jak co roku przygotowane zostały, cieszące się dużym powodzeniem, rodzinne rozgrywki sportowe i pokazy strażackie. Na dzieci czeka dmuchany zamek, Eurobungee i malowanie twarzy a dla smakoszy parafianie przygotowali pyszne domowe potrawy, ciasta, napoje i lody
W sobotni wieczór organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną, która rozpocznie się o godz.20.00.

W dniu 16 lipca br. na Sesji Rady Gminy Czarny Bór Pan Krzysztof Kwiatkowski - Wicestarosta Wałbrzyski, odpowiedzialny z ramienia Zarządu Powiatu m.in. za drogi powiatowe, przedstawił informację o planowanych inwestycjach na terenie Gminy Czarny Bór. W ramach działań inwestycyjnych starostwo zamierza przystąpić do przebudowy mostu w Jaczkowie, którego stan zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, a wartość koniecznych prac oszacowana jest na ponad 1 milion złotych.
Na sesji Radni Gminy Czarny Bór, z inicjatywy Wójta Adama Góreckiego, podjęli uchwałę o wspólnej z powiatem wałbrzyskim realizacji zadania pod nazwą „Budowa obwodnicy Czarnego Boru - drogi łączącej drogę powiatową nr 3366D z drogą wojewódzką 367"- Etap III". Uchwała ta pozwoli na podjęcie wspólnych działań prowadzących do zakończenia ważnej dla mieszkańców Gminy i Powiatu inwestycji.

 

Fundusz Sołecki to środki wydzielone z budżetu gminy na każde sołectwo pozwalające na realizację tych inwestycji, które wskażą mieszkańcy. To oddolna inicjatywa dająca możliwość decydowania w ramach określonych środków, jaka inwestycja powinna być zrealizowana w sołectwie. W celu aktywizacji mieszkańców naszej Gminy dajemy możliwość zgłaszania swoich propozycji nie tylko na wrześniowych zebraniach wiejskich, ale już dużo wcześniej, bo przez cały miesiąc SIERPIEŃ.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl