MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 31.01.2015
Aktualności
Kanał RSS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnym Borze informuje o możliwości ubiegania się o pomoc w formie produktów żywnościowych w ramach programu FEAD. Osoby zainteresowane tą formą pomocy proszone są o składanie wniosków wraz z kompletem dokumentów potwierdzających dochód wszystkich członków rodziny za miesiąc poprzedzający datę złożenia wniosku. Pomoc adresowana jest do rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 684 zł, dla osoby samotnie gospodarującej nie przekraczającej kwoty 813 zł. Wszystkich szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Czarnym Borze w godzinach urzędowania tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 do 15.00 lub pod nr telefonu 74 8450-367.

Rusza kolejna edycja programu kulinarnego telewizji TVN „MASTERCHEF”. Jeśli lubicie gotować i chcielibyście wziąć udział w telewizyjnym, kulinarnym show, zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie z redaktorem programu „Masterchef” panią Agnieszką Kniotek.  Będzie to okazja, żeby jeszcze bez kamer, ale w miłej atmosferze porozmawiać o kulisach programu i podzielić się kulinarnym doświadczeniem. Szczegóły na plakacie.

Przepiękne śpiewy, góralski klimat, ludowość i kolorowe stroje kapeli towarzyszyły zaprezentowanym w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Czarnym Borze - Góralskim Jasełkom. Wspaniała dekoracja oraz kunszt artystyczny kilkudziesięcioosobowej Kapeli Góralskiej Janicki stworzył niepowtarzalną atmosferę i przeniósł publiczność do betlejemskiej stajenki. Przedstawienie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie Górali Czarnoborskich, Zespół Janicki i dzieci z GZSz-P, który otrzymał wsparcie z Programu Działaj Lokalnie VIII. Program autorstwa Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje Akademia Rozwoju Filantropii i Ośrodek Działaj Lokalnie w Lubawce.

W estońskiej miejscowości Otepää w dniach 27.01-3.02.2015 r. rozgrywane są Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w biathlonie. W 13-sto osobowej reprezentacji Polski znalazło się aż trzech wychowanków czarnoborskiego klubu UKN Melafir: w kategorii Seniorów – Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko) i w Juniorach Mateusz Janik (KS AZS AWF Wrocław) oraz Bartłomiej Filip (UKN Melafir). Zawodnicy będą rywalizować naprzemiennie co drugi dzień juniorzy i seniorzy, więc codziennie do 3 lutego będzie można śledzić poczynania Polaków. Już dziś zachęcam do kibicowania Polakom, a w szczególności zawodnikom wywodzącym się z gminy Czarny Bór. Życzę wytrwałości na trasie oraz celnego oka na strzelnicy  – mówi Adam Górecki, wójt gminy. W zakładce „więcej” prezentujemy szczegółowy harmonogram startów.

Stało się już tradycją, że w styczniu odbywa się Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez szkołę filialną w Witkowie, w którym udział biorą dzieci i młodzież. Podobnie było i w tym roku, kiedy to w szranki stanęli soliści w trzech kategoriach wiekowych. Przegląd uświetnił także występ chóru parafialnego z Witkowa. Sala konkursowa witkowskiego Centrum Kultury przez kilka godzin rozbrzmiewała pięknymi kolędami, a wykonawcom uważnie przysłuchiwało się czteroosobowe jury pod przewodnictwem Anny Malinowskiej. Do laureatów trafiły atrakcyjne nagrody.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze zawiadamia, że w dniu 27.01.2015 r. od godz. 9:00 do 13:00 w związku z prowadzonymi pracami na rurociągu nastąpi przerwa w dostarczaniu wody dla budynków usytuowanych w Czarnym Borze przy ul. Parkowej,  Nadrzecznej i Słonecznej.
Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Stowarzyszenie Górali Czarnoborskich, Kapela „Janicki” i uczniowie GZSz-P w Czarnym Borze zapraszają na Góralskie Jasełka. Szczegóły na plakacie.

Centrum Kultury w Czarnym Borze zaprasza na uroczysty Koncert Noworoczny w wykonaniu Zespołu Muzycznego „KLIF”. W programie muzyka z lat 20 i 30-tych, utwory muzyki klasycznej, a także muzyka filmowa. Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w dniu 31.01.2015 r. (sobota) w Sali Widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Czarnym Borze przy ul. Sportowej 43. Bilety do nabycia w siedzibie Centrum w cenie 10 zł. Ilość miejsc organiczona.

ZSZOZ Diagnostyk zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus zostanie podstawiony w dniu 3 lutego 2015 roku (wtorek) przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. XXX-lecia PRL 19 w Czarnym Borze. Rejestracja telefoniczna możliwa jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerami telefonów: (68) 452-77-96, (68) 452-77-17, 605-596-655 lub 605-598-077.

Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie z okazji przypadającego 21 i 22 stycznia
Waszego Święta przyjmijcie serdeczne życzenia zdrowych i długich lat życia.
Niech Wasze doświadczenie, wiedza i rola strażników domowego ogniska
cieszy się uznaniem wśród dzieci i wnucząt,
a wzajemne relacje będą źródłem zgody i wzajemnego zrozumienia.

                                                         Adam Górecki, wójt gminy

W dniach 17-18 stycznia 2015r. w Dusznikach Zdroju rozegrano pierwsze zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu pn. „Celuj w Igrzyska”, które zostały objęte honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Pierwszą rozegraną konkurencją był bieg sprinterski. Zawody rozegrano w 9 kategoriach wiekowych, ale do generalnej klasyfikacji zalicza się jedynie kategorie: młodzik młodszy, młodzik oraz junior młodszy. W zawodach łącznie wystartowało 158 zawodników i zawodniczek z 17 klubów. W pierwszym dniu zawodów wśród juniorów na II miejscu podium stanął Mateusz Janik, Bartłomiej Filip zajął IV miejsce. W kategorii juniorów młodszych Karol Turek był drugi. W kategorii młodzików całe podium zajęli zawodnicy z UKN Melafir Czarny Bór. Zwycięzcą okazali się Wojciech Filip ex aequo z Krystianem Kałużnym, a na ostatnim miejscu podium stanął Wojciech Janik. Paulina Król zajęła III miejsce wśród juniorek młodszych. Młodzicy młodsi również dotrzymali kroku swoim starszym kolegom wśród chłopców zwyciężył Adrian Pyrdoł.

Wójt Gminy Czarny Bór, Pan Adam Górecki zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej na lata 2014-2020 z perspektywą do 2030 r. dla 15 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej” wraz z projektem Prognozy oddziaływania na środowisko. Aglomeracja Wałbrzyska przystąpiła do opracowania „Zbiorczego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej na lata 2014-2020 z perspektywą do 2030 r. dla 15 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej",  tj.: Gminy Wałbrzych, Gminy Boguszów-Gorce, Gminy Czarny Bór, Gminy Głuszyca, Gminy Jedlina-Zdrój, Gminy Miejskiej Kamienna Góra, Gminy Wiejskiej Kamienna Góra, Gminy Lubawka, Gminy Mieroszów, Gminy Miejskiej Nowa Ruda, Gminy Wiejskiej Nowa Ruda, Gminy Stare Bogaczowice, Uzdrowiskowej Gminy Szczawno-Zdrój, Gminy Świebodzice oraz Gminy Walim.

Wójt Gminy Czarny Bór, Pan Adam Górecki zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu dokumentu pn. „Prognoza oddziaływania na środowisko projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej”. „Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej” jest dokumentem wykonawczym do przyjętej w 2012 r. „Strategii Aglomeracji Wałbrzyskiej 2013 – 2020” określającej zintegrowane działania służące rozwiązywaniu problemów społecznych, gospodarczych i środowiskowych, które mają wpływ na rozwój obszaru funkcjonalnego Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Ferie już za pasem…zapraszamy do zapoznania się z ofertą jaką dla dzieci i młodzieży z gminy Czarny Bór przygotowało Centrum Kultury. Szczegóły na plakacie.

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu uprzejmie informuje, że na stronie internetowej www.arr.gov.pl dostępne są informacje dotyczące ubiegania się o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Wnioski dt. zakupionego materiału siewnego w okresie od 15 lipca 2014 do 15 czerwca 2015 roku można składać od 15 stycznia do 25 czerwca 2015 roku.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl