MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 24.04.2014
Aktualności
Kanał RSS

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z gradem od godz. 13.00 do 21.00 23.04.2014 roku, podczas których opady wyniosą miejscami do 35 mm.

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac remontowo-eksploatacyjnych na urządzeniach energetycznych informujemy, że pozbawieni prądu elektrycznego będą mieszkańcy części Jaczkowa od godz. 8.00 do 14.00 oraz ul. Kolejowej w Czarnym Borze od godz. 8.00 do 16.00 w dniu 28.04.2014 r. (poniedziałek).

Wójt Gminy Czarny Bór uprzejmie informuje, iż na podstawie art. 129 § 1 Kodeksu Pracy dzień 2 maja 2014 - piątek jest dniem wolnym od pracy w zamian za Święto Konstytucji 3-go Maja przypadające w sobotę. W tym dniu Urząd Gminy, ZGKiM oraz BGŻ S.A./Oddział w Czarnym Borze będą nieczynne. Natomiast w budynku Urzędu Gminy czynny będzie Punkt zgłaszania kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych przez pełnomocników Komitetów Wyborczych (I piętro, pokój Nr 5).

W sobotnie przedpołudnie - 12 kwietnia, na sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Witkowie odbyły się Rękodzielnicze Warsztaty Wielkanocne organizowane przez Centrum Kultury i Gminę Czarny Bór. W warsztatach uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz przybyli na zaproszenie Wójta przedstawiciele miasta partnerskiego Gminy Czarny Bór – czeskich Nechanic. Zaproszeni goście zasiedli z uczestnikami zajęć i wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne. Organizatorzy przygotowali pokaz multimedialny, w którym zaprezentowano pomysły na dekoracje świąteczne w tym koszyki, wianki, dekoracje stołów, stroiki, a do dyspozycji oddano szeroką bazę materiałów dekoracyjnych.Uczestnicy Warsztatów wykazywali się ogromną kreatywnością i pod okiem florystki już po kilku godzinach powstawały unikatowe ozdoby, które będą cieszyć oczy domowników podczas Świąt Wielkanocnych. Galeria zdjęć.

Relacja na antenie TV Dami Wałbrzych

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac remontowo-eksploatacyjnych na urządzeniach energetycznych informujemy, że pozbawieni prądu elektrycznego będą mieszkańcy części Witkowa w dniu 22.04.2014 r. (wtorek) od godz. 8:00 do godz. 14:00. Dodatkowych informacji można uzyskać u Starszego Dyspozytora Rejonowej Dyspozycji Ruchu tel.: 748428514.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze zaprasza na Spotkanie Autorskie. Szczegóły na plakacie.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze zawiadamia, że w dniu 16.04.2014r. od godz. 9:00 do  11:00 w związku z przewidzianymi pracami na rurociągu nastąpi przerwa w dostarczaniu wody dla budynków usytuowanych przy ul. Leśna, ul. Kamiennogórska (Ośrodek Zdrowia, OPS), ul. Górnicza, ul. Skalników (część budynków - Nr. 10, 11, 12, 14). Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.
  

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na podstawie informacji otrzymanych z IMGW Wrocław, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się wystąpienie burz z gradem, podczas których opady deszczu wyniosą maksymalnie 15 mm, a wiatr w porywach osiągnie do 90 km/h. Wystąpienie zjawiska prognozuje się 14.04.2014 roku od godz. 14.00 do godz. 18.00.

Urząd Gminy w Czarnym Borze oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKOM Sp. z o.o. w Lubawce organizują w dniach: 17-18 kwietnia 2014 r. w Czarnym Borze zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, tj.: zużytych mebli, dywanów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, etc. Kontenery zostaną podstawione:
- za przedszkolem, Czarny Bór, ul. Skalników 5a,
- przy skrzyżowaniu ul. Polnej i Świerkowej.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Czarnym Borze, tel. (74) 845 01 39, wew. 26.

Urząd Gminy w Czarnym Borze oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKOM Sp. z o.o. w Lubawce organizują w dniach: 15-16 kwietnia 2014 r. w Witkowie zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, tj.: zużytych mebli, dywanów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, etc. Kontenery zostaną podstawione:
- przy szkole podstawowej w Witkowie, Witków 89,
- przy Gminnym Ośrodku Kultury w Witkowie, Witków 13.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Czarnym Borze, tel. (74) 845 01 39, wew. 26.

4 kwietnia br. Gmina Czarny Bór podpisała umowę z P.P.H.U. PIROBUD Patryk Robak z siedzibą w Wałbrzychu na przebudowę budynku mieszkalnego w Czarnym Borze  przy ul. XXX-lecia PRL 51 z dostosowaniem do utworzenia 6 mieszkań socjalnych. Koszt robót budowlanych według umowy z wykonawcą opiewa na kwotę blisko 700.000,00 zł. Gmina na ten cel pozyskała środki zewnętrzne składając wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego, który został oceniony pozytywnie. W ramach Funduszu Dopłat BGK przyznało gminie kwotę ok. 280.000,00 zł. Planowany termin zakończenia robót to październik 2014 roku. W/w inwestycja stanowi realizację polityki budownictwa mieszkaniowego w gminie Czarny Bór,  a w niedalekiej przyszłości planowana jest budowa kolejnych mieszkań socjalnych.

W listopadzie 2013 roku wraz z grupą starszych studentów Politechniki Wrocławskiej czarnoborzanin, absolwent naszej szkoły - Radosław Groński  przystąpił do konkursu ogłoszonego przez organizację Mars Society we współpracy z NASA. Mogły w nim wziąć udział drużyny studenckie z całego świata. Konkurs pod nazwą "International Inspiration Mars Student Design Contest" polegał na pełnym zaprojektowaniu dwuosobowej misji kosmicznej, która w 2018 roku miałaby polecieć w okolice Marsa, okrążyć go i wrócić bezpiecznie na Ziemię. Taką misję planuje Denis Tito, amerykański milioner, dlatego wraz z Mars Society ogłosił konkurs na jej projekt.Drużyna Radka ("Space is More"), jako jedyna z Polski dostała się do finałowej dziesiątki i będzie reprezentować kraj w finale, który ma odbyć się w kwietniu br. w San Jose w Kalifornii.

Od 8 kwietnia 2014 roku w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kamienngórskiej 22 w Czarnym Borze rusza Punkt Przyjęć dotyczący Wypełniania Wniosków Obszarowych, w którym będą dyżurować pracownicy Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Powiatowy Zespół Doradców w Wałbrzychu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rolników z terenu gminy Czarny Bór w każdy wtorek tygodnia w godz. 9.00 do 14.00 od 8 kwietnia do 13 maja 2014 r.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl