MENU
 
 
 
 
 


Dzisiaj jest: 09.02.2016
Aktualności
Kanał RSS

Jeszcze tylko do 19 lutego 2016 r. przedsiębiorcy z Aglomeracji Wałbrzyskiej będą mogli złożyć wniosek o dofinansowanie swojego projektu. Do rozdania jest ponad 44 miliony złotych.
O dofinansowanie projektu mogą starać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy z obszaru 22 gmin tworzących Aglomerację Wałbrzyską. Aplikować będą o środki w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

III Spotkanie Noworoczne z Przedsiębiorcami, na które przybyło ok. 90 osób, odbyło się 29 stycznia w Karczmie Kamiennej w Czarnym Borze.
Uroczystość rozpoczął, jak co roku, wójt Adam Górecki, który najpierw złożył wszystkim przybyłym gościom życzenia noworoczne a następnie skrótowo podsumował 2015 rok w gminie Czarny Bór. Zaznaczył też, że tak prężny rozwój gminy jest nierozerwalnie związany z działalnością na jej terenie tak wielu firm i przedsiębiorstw. Kolejną prelegentką była pani Iwona Ślusarczyk, inspektor ds. ewidencji działalności gospodarczej, która w liczbach i wykresach przedstawiła przedsiębiorczość na terenie naszej gminy oraz nowe propozycje wspierania Przedsiębiorców w Czarnym Borze.
Pani Bożena Pełdiak, prezes Lokalnej Grupy Działania „Kwiat Lnu" przedstawiła bardzo realną możliwość pozyskania środków na rozwój przedsiębiorczości na lata 2016-2020, a pani Marzena Radochońska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, zaproponowała konkretne narzędzia wsparcia dla przedsiębiorców.

Od dzisiaj uczniowie Gminnego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego zaczynają ferie. Jednak nie dla wszystkich uczniów będzie to czas lenistwa i odpoczynku. Niektórzy z nich wezmą udział w zajęciach, prowadzonych w ramach projektu „Na Własne Konto". Jest to projekt edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.

Już od dzisiaj rozpoczęły się w naszej gminie Ferie Zimowe. Jak co roku Centrum Kultury ma przygotowaną bogatą ofertę dla dzieci. Poniżej przedstawiamy harmonogram:

I TYDZIEŃ - godz. 10.00 - 14.00

1.02.2016 - Dyskoteka rozpoczynająca ferie w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym
2.02.2016 - Warsztaty ceramiczne w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym
3.02.2016 - Wyjazd na lodowisko do Świdnicy - oferta płatna
4.02.2016 - Zajęcia kulinarne - jemy zdrowo i kolorowo
5.02.2016 - Konkurs karaoke, warsztaty plastyczne w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym

W sobotę w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci ze świetlic gminnych przygotowały dla swoich dziadków wspaniały program artystyczny. W uroczystości wzięło udział blisko 70 osób, a ta frekwencja ucieszyła dzieci, które włożyły ogrom pracy w przygotowanie przedstawienia. Wnuki wręczyły też upominki przygotowane własnoręcznie dla swoich dziadków. W uroczystości uczestniczył również Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki i Przewodnicząca Rady Gminy Sylwestra Wawrzyniak, którzy również złożyli życzenia Dziadkom i Babciom w dniu ich święta, gratulując wspaniałych wnucząt. Oprócz życzeń Wójt przygotował upominki dla wszystkich przybyłych Dziadków, co sprawiło im dużą radość.To był dla wszystkich na prawdę mile spdzony czas.

W piątek 22 stycznia o godzinie 18.00 w Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Czarnym Borze odbył się uroczysty Koncert Noworoczny. Na początku tradycyjnie Wójt Gminy Adam Górecki podsumował skrótowo rok 2015 w Gminie Czarny Bór, a następnie przy tradycyjnej lampce szampana, złożył życzenia noworoczne przybyłym mieszkańcom. W tym roku na scenie zagrał dla mieszkańców gminy zespół muzyczny A Vista Quartetto, który w pierwszej części koncertu zaprezentował wspaniałe wykonania utworów muzyki klasycznej oraz filmowej, a w drugiej części koncertu kwartet przy wokalu Jacka Miśkiewicza przypomniał wspaniałe utwory Marka Grechuty. Po koncercie był też czas na kuluarowe rozmowy przy kawie i przygotowanym przez Centrum Kultury słodkim poczęstunku.

W dniu 20 stycznia 2016 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Witkowie odbył się XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była jak co roku Szkoła Podstawowa filia w Witkowie. Przegląd zgromadził 55 uczestników szkół podstawowych i gimnazjum oraz 38 przedszkolaków. Wykonawcy przyjechali do nas z Czarnego Boru, Lutomi Dolnej, Bielawy, Krzeszowa, Kamiennej Góry, Boguszowa-Gorc i Wałbrzycha. Podczas Przeglądu wystąpił gościnnie Chór Parafialny z Witkowa oraz Anna Głuchowska, która swoim pięknym głosem wzruszyła publiczność.

Laureaci

 

W sierpniu 2017 roku we Wrocławiu odbędzie się Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA, temu wydarzeniu towarzyszyć będą wizyty studyjne w okolicznych bibliotekach. Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze została wytypowana do takiej wizyty jako placówka o wysokich standardach. Na co dzień odwiedzana przez wielu bibliotekarzy jako placówka wzorcowa, w sobotę 16 stycznia br. gościła studentów Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości z kierunku Edukacja Biblioteczna. Studenci zdobytą wiedzę teoretyczną mieli okazję przełożyć na zajęcia praktyczne, opracowywali nowo zakupione książki, katalogowali, obsługiwali czytelników w systemie bibliotecznym MAK+. Byli pod wrażeniem pięknego obiektu i skomputeryzowanych procesów bibliotecznych.

Biathloniści Melafiru Czarny Bór oraz biathlonistki BKS WP Kościelisko tworzą skład, który będzie reprezentował Polskę na II Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer.
Polski Związek Biathlonu zatwierdził we wtorek skład na Youth Olympic Games w Lillehammer. Do Norwegii wybiorą się Wojciech Filip i Przemysław Pancerz (obaj z UKN Melafir Czarny Bór) oraz Joanna Jakieła i Natalia Tomaszewska (obie z BKS WP Kościelisko). Na liście rezerwowej znaleźli się Patryk Jakieła z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój oraz Patrycja Rutecka z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Zgodnie z Uchwałą nr VIII/41/2015 Rady Gminy Czarny Bór z dnia 28 maja 2015 r. Wójt Gminy Czarny Bór ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze Gminy Czarny Bór. Wniosek może złożyć podmiot, który posiada tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego. Dotacje mogą być udzielane na prace, które zostaną przeprowadzone w roku 2016. Szczegółowe warunki udzielenia dotacji określa załączona Uchwała.

Zapraszamy kluby sportowe, uczniowskie kluby sportowe oraz stowarzyszenia kultury fizycznej do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla zawodników z terenu Gminy Czarny Bór za osiągnięcia sportowe roku 2015.

Termin składania wniosków upływa 1 lutego br.

W załączeniu szczegółowe zasady przyznawania stypendium sportowego oraz wzór wniosku:

Uchwała

Wniosek

Zapraszamy mieszkańcow gminy na Koncert Noworoczny, który odbędzie się  22 stycznia 2016 r. o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Czarnym Borze. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyczny " A Vista Quartetto", który wykona między innymi przeboje Marka Grechuty oraz utwory muzyki klasycznej. Bilety do nabycia w  Centrum Biblioteczno - Kulturalnym w Czarnym Borze. 

Zapraszamy!

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl